Eğitimci Abdulkadir Açar Kitap Fuarında

Eğitimci Abdulkadir Açar Kitap Fuarında

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Açar 2. Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı'nı gezerek yazarlarla sohbet etti.

28 Kasım 2018 - 11:55 - Güncelleme: 28 Kasım 2018 - 11:59

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Açar 2. Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı'nı gezerek, yazarlarla sohbet etti.Binlerce kitap severi bir araya getiren ve Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Ulusal Şanlıurfa Fuarı'na ilgi devam ediyor. Fuarı gezen Genel Sekreter Abdulkadir Açar, imza gününde sevenleri ile buluşan yazarlarla sohbet etti.

Sorgulamayı öğrenmek için kitap okumanın çok gerekli olduğunu vurgulayan Eğitimci Genel Sekreter Açar, "Kalemlerini akıtan, kitaba dönüştüren başta Urfalı yazarlarımıza ve katılım sağlayan bütün yazarlarımıza teşekkür ediyorum. Okuyan toplumlar sorgulama melekelerini geliştirirler. Sorgulayabildiğimiz takdirde kendi irademizi birilerinin takdirine vermemiş oluruz. Doğulu toplumların en büyük özelliği bir taraftan iyi sayılan en çokta istismar edilen iradelerinin ipotek altına alınmasıdır. Birilerine tabi olmak bu ülkeye, millete, İslam alemine Doğulu toplumlara büyük bedeller ödetmiştir. İlk emri namaz kılın, oruç tutun demeyen bunların hepsinden önce oku diyen bir dinin mensuplarıyız. Kur'an-ı Kerim'de sıkça geçen iki ifade var. "Akıl etmez misin, Düşünmez misin" diyor. Benim de gençlerle yaptığım sohbetlerde hep söylediğim bir şey var; "İradenizi kimsenin ipoteğine vermeyin, Allah ve Resulünün dedikleri dışında her şeyi sorgulayın" Eğer biz sorgulamayı öğrenirsek neden ve niçinleri öğreniriz ve Cenab-ı Allah'ın yaratmış olduğu farklılıkları görürüz. Farklılıkları içerisindeki güzellikleri görür birbirimize daha iyi davranırız. Bilgi ve birikimlerini toplumla gelecek nesillerle paylaşan yazarlarımıza çok teşekkür ederim. Daha çok okuyan, sorgulayan bir ülke ve İslam alemi oluruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.Ayrıca Genel Sekreter Açar, yazarlara katılım  belgesi takdim etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Küçük kaymakamlar talimat yağdırdı
Küçük kaymakamlar talimat yağdırdı
Başkanvekili Akçal koltuğu küçük başkana devretti
Başkanvekili Akçal koltuğu küçük başkana devretti