Ekinci Yapımı Devam Eden Tesiste İncelemelerde Bulundu

Ekinci Yapımı Devam Eden Tesiste İncelemelerde Bulundu

Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi bitişiğinde yapımı devam eden misafirhane ile cami inşaatında incelemelerde bulundu.

08 Mart 2018 - 09:18

Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi bitişiğinde yapımı devam eden misafirhane ile cami inşaatında incelemelerde bulundu.Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Eyyübiye Belediyesi tarafından yapımı devam eden ve bitme aşamasına getirilen hasta yakınları misafirhanesi ile arsa tahsisi Eyyübiye Belediyesi tarafından yapılan cami inşaatında incelemelerde bulundu. Hasta yakınlarının rahat koşullarda zaman geçirebilmeleri için yapımına başlanılan ve büyük bir ihtiyacı giderecek olan misafirhane inşaatında incelemelerde bulunan Ekinci, tesisin kısa süre içinde bölge halkının hizmetine sunulacağını söyledi. 3 bin 200 metrekarelik alandan oluşan misafirhane 500 kişiye aynı anda hizmet verme imkanı sağlayacak. İçerisinde, bekleme salonları, resepsiyon, çamaşırhane, mutfak, banyo, yatak odaları, balkon ve dinlenme odalarının bulunduğu misafirhane toplam 4 kattan oluşuyor. Ekinci’nin, ilgili birim amirleriyle ziyaret ettiği devasa tesis, kısa süre içinde açılışa hazır hale getirilmesi bekleniyor.

Yapımı devam eden tesisle ile ilgili açıklama yapan Ekinci, “800 yataklı araştırma hastanesinin hemen bitişinde hasta refakatçilerinin konaklayabileceği bir tesisi bölge halkının hizmetine sunacağız. Kaba inşaatı bitmiş ve ince inşaatına başlanılmış bu tesisimizi inşallah önümüzdeki ay içerisinde açılışa hazır hale getireceğiz. 100 yataklı olan bu tesisimizin yaklaşık maliyeti 5 milyon TL’dir. Özellikle kırsal mahallelerden ve taşradan gelen vatandaşlarımızın ve hasta yakınlarının kalacağı yer ile ilgili sorunlarının önüne geçmeyi hedefliyoruz. İnsanlarımızın kalabileceği mekan sıkıntısı sık sık bizlere iletiliyordu. Bizler de sosyal belediyecilik konusunda üzerimize düşeni yapıp bu ihtiyaca cevap vermiş olduk. İnşallah nisan ayı içerisinde hizmete hazır hele getirilecek. Şimdiden bölge halkına hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Erin Tübitak 4006 Fuarını Ziyaret Etti
Vali Erin Tübitak 4006 Fuarını Ziyaret Etti
Vali Erin Taraftara Teşekkür Etti
Vali Erin Taraftara Teşekkür Etti