Ekmek nimettir, Yeri çöp değildir

Ekmek nimettir, Yeri çöp değildir

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi, ilçede artan ekmek israfını önlemek için çalışma başlattı.

04 Ekim 2017 - 16:17

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi, ilçede artan ekmek israfını önlemek için çalışma başlattı. “ Ekmek nimettir, yeri çöp değildir ” sloganı ile çalışma başlatan Viranşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk bilinci ile hareket ederek, ilçenin farklı noktalarına bayat ekmek toplama kutusu yerleştirecek.

Viranşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde ilçenin farklı noktalarına yerleştirilecek olan ve temin edilen 25 Adet bayat ekmek toplama kutusu ile ekmek israfının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Viranşehir Belediye Başkanvekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Ekmek israfını önlemek amacıyla “Ekmek nimettir, yeri çöp değildir” sloganıyla çalışma başlattıklarını, başlatılan çalışma ile sosyal sorumluluğun yerine getirilmesinin hedeflendiğini kaydetti.

Ekmek yeri çöp değildir diyen Çimşit, “ İlçenin farklı noktalarına Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ekmek toplama kutularını yerleştirip halkımızı konu ile ilgili bilgilendirecek. Ayrıca günlük olarak toplanan bayat ekmekler doğal ortamda yaşayan hayvanlara verilecek. Bu amaçla yapacağımız çalışma ile Ekmek israfının önüne geçmeyi amaçlıyoruz ” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa ve İlçelerinde Elektrik Kesintisi Yaşanacak
Şanlıurfa ve İlçelerinde Elektrik Kesintisi Yaşanacak
Başkan Yalçınkaya'dan Başkan Güler'e Ziyaret
Başkan Yalçınkaya'dan Başkan Güler'e Ziyaret