El Yapımı Eğitici Oyuncak Sergisi

El Yapımı Eğitici Oyuncak Sergisi

Harran Üniversitesi Şanlıurfa Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı tarafından El Yapımı Eğitici Oyuncak Sergisi Açıldı

02 Ocak 2018 - 15:26

Harran Üniversitesi Şanlıurfa Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı tarafından “El Yapımı Eğitici Oyuncak Sergisi” açıldı.Açılan sergide, tamamı el yapımı çeşitli oyuncaklar sergilendi.

Serginin açılışında konuşan Şanlıurfa Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr.Necmettin Elmastaş, sergide sergilenen oyuncakların tamamının, kullanılmayan ve atık malzemelerden oluştuğunu belirterek, “Bunları el emeği ile öğrencilerimiz oyuncak haline getirdiler. Her sene öğrencilerimiz bu tür çalışmaları yapıyorlar. Amacımız halkımızın, ucuza mal olan zararlı oyuncaklardan uzak durarak evde kullanılmayan malzemelerden çocuklarına oyuncak yapmalarını sağlamaktır. Bu serginin diğer bir amacı ise öğrencilerimizin sosyal sorumluluk örneği göstererek kendi maharetlerini sergilemesidir” diyerek bölüm başkanı Necmi Dedeoğlu’na ve mekanı kendilerine tahsis eden alışveriş merkezi yönetimine teşekkür etti.

Sergide oyuncaklarını sergileyenlerdenÇocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi Firdevs Demireli, okulda öğrendiği bilgi ve becerileri pratiğe dökerek el yapımı oyuncaklar yaptığını belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Miss Turkey 2018 Finalistleri Kortej Yürüyüşü Yaptı
Miss Turkey 2018 Finalistleri Kortej Yürüyüşü Yaptı
Miss Finland Güzellik Yarışması Finalistleri Tanıtıldı
Miss Finland Güzellik Yarışması Finalistleri Tanıtıldı