Elçi, Bütün Hayırlar Yerine Ulaşacaktır

Elçi, Bütün Hayırlar Yerine Ulaşacaktır

Şanlıurfa Kızılay Şube Başkanı Ahmet Elçi Yaptığı açıklamada Kızılay'ımıza güvensinler Urfa Şubemize güvensinler bütün hayırlar yerine ulaşacaktır.Dedi

13 Ocak 2019 - 21:39 - Güncelleme: 15 Ocak 2019 - 22:09

Şanlıurfa Kızılay Şube Başkanı Ahmet Elçi Şanlıurfa 63 Haber’e Yaptığı açıklamada Kızılay'ımıza güvensinler Urfa Şubemize güvensinler bütün hayırlar yerine ulaşacaktır.Dedi

Bir sel felaketinde, felakete uğrayan herkesin yardımına Kızı­lay ;Deprem olduğu zaman depremden zarar görenlerin yanında olur.Evleri yıkılanlara geçici ola­rak barınmaları için çadır verir. Yaralılara bakar. Yangın felaketinden zarar görenlerin yardımına ilk olarak Kızı­lay koşar, Onlara yatacak yer sağlar, Yiyecek, giyecek ve içe­cek verir.Ayrıca Kızılay, yiyecek ve içecek bulamayacak kadar fakir olanlara kurduğu aş evlerinde yiyecek ve içecek verir,Kızılay, sakat yurttaşlara sakat arabası, koltuk değneği, ya­pay organ ve ilaç yardımında bulunur.Kızılay, bütün bu çalışmalarını hem yurt içinde hem de yurt dışında özenle yürütür, ihtiyacı olanlara yardım ederken dil, din ve ırk ayrımı yapmaz. Çalışmalarını insani duygularla ve eşitlik, evrensellik ilkelerine uygun bir şekilde yerine getirir.

Şanlıurfa Kızılay Şube Başkanı Ahmet ELÇİ  yaptığı açıklamada; Şanlıurfa bağlı bir avukat olarak 40 yıla aşkın bir sureden beri Şanlıurfa Avukatlık  görevimi devam ettiriyorum. 2009 beri de Şanlıurfa Kızılay şubesinde yönetici ve başkan olarak devam ediyorum. Kızılay etkinlikleri yurt dışında zaten belidir. Genelde ramazan ayında dağıtılan gıdalar yine kurban bayramında bağışlanmış olan kurbanlar etinden yapılan mamuller olan kavrulmuş kıyma et ve kuşbaşı şeklindeki etlerin dağıtımı var. Bir de yine gerek kurumlar gerek vatandaş tarafından bağışlanmış olan yiyecek ve gıdalar yine muhtaç olan vatandaşlarımıza yetiştiriliyor. Bunlar bazen muhtarlar bazen tespitlerimiz bazen vatandaşın kendi müracaatı ile biz bunlara yetişiyoruz ama önceliğimiz yetim aileler gerçekten muhtaç ve yetim aileler yükümlü aileleri bilhassa raporu olan vatandaşlarımızı öncelik veriyoruz bunların dışında vatandaşlarda eğer varsa elinde malzeme ihtiyaçlarına göre kendilerine dağıtım yapıyoruz.

Bu arda bütün Şanlıurfalı hayır severler de hemşerimizden hayır sever vatandaşlarımızdan Şanlıurfa Kızılay’ına gerek ayni gerekse nakti olarak bağışlarda bulunmalarını bu konudaki yardımlarını esirgememelerini ve bu yardımlarının gerçek hak sahiplerine ulaştığını teminat olarak kendilerine gerekli sözü veriyoruz. Bu konuda Kızılay’ımıza güvensinler Şanlıurfa Şubemize güvensinler  bütün hayırlar yerine ulaşacaktır. Bunlara emin olsunlar kendilerinden ilgi ve bilgi bekliyoruz. Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 Kişinin Öldüğü Kavga İle İlgili Flaş Gelişme
6 Kişinin Öldüğü Kavga İle İlgili Flaş Gelişme
13 Yaşındaki Mustafa Yardım Bekliyor
13 Yaşındaki Mustafa Yardım Bekliyor