En iyi gastronomi şehri ödülü Şanlıurfa’nın-Videolu Haber

En iyi gastronomi şehri ödülü Şanlıurfa'nın-Videolu Haber

TÜRES tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen Uluslararası Lezzet İstanbul Festivali'nde Şanlıurfa 'En İyi Gastronomi Şehri Ödülü'ne layık görüldü.

01 Ekim 2017 - 15:08 - Güncelleme: 01 Ekim 2017 - 22:09

TÜRES tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen Uluslararası Lezzet İstanbul Festivali'nde Şanlıurfa 'En İyi Gastronomi Şehri Ödülü'ne layık görüldü. 24 ayrı kategoride 571 bin katılımcının oyu ile belirlenen ödülü alan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Değerlerimizi dünyaya tanıtma yolunda yoğun çalışma temposu ile yolumuza devam ediyoruz" dedi.

Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) tarafından Türkiye yemek kültürünü dünyaya tanıtmak için düzenlenen Uluslararası Lezzet İstanbul Festivali'nin 3. buluşması yoğun katılımla gerçekleştirildi. İş dünyası temsilcileri ve sanatçıların ilgi gösterdiği festivale Şanlıurfa'yı temsilen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi katıldı.

Şoray Uzun'un sunumunu yaptığı festivalde TÜRES tarafından yapılan araştırma sonucu farklı dallarda dereceye giren kuruluş ve şehirlere ödülleri verildi. Törende Şanlıurfa, 571 bin katılımcının oyu ile 'En İyi Gastronomi Şehri Ödülü'ne layık görüldü. Ödülü alan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, amaçlarının Şanlıurfa değerlerini uluslararası anlamda tanıtmak olduğunu söyledi.

ÇİFTÇİ'DEN ŞANLIURFA'YA DAVET

Başkan Çiftçi'ye ödülünü TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl takdim etti. Ardından festivale katılanları selamlayarak konuşmasına başlayan Başkan Çiftçi, "Şanlıurfa 12 bin yıllık tarihi ve eşi benzeri bulunmaz kültürü ile Türkiye'nin değil dünyanın önemli merkezlerindendir. Böylesine bir şehirde yaşamak, bu coğrafyayı muhakkak suretle teneffüs etmek için herkesi Şanlıurfa'ya davet ediyoruz" dedi.

Başkan Çiftçi konuşmasında 7-8 Ekim'de devam edecek İsot Festivali'ne de davet çağrısında bulundu. Birbirinden değerli sanatçıların yer alacağı ve dolu dolu etkinliklerin sunulacağı festivale tüm katılımcıları davet eden Başkan Çiftçi, TÜRES'e ve oylamaya katılan tüm vatandaşlara teşekkür etti.  Festival ardından Ferhat Göçer konseri ile devam etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Yalçınkaya'dan Başkan Güler'e Ziyaret
Başkan Yalçınkaya'dan Başkan Güler'e Ziyaret
Bir Öğretmenin Urfa Hatırası
Bir Öğretmenin Urfa Hatırası