Engelli Genç Kirlenen Türk Bayrağını Yerine Astı

Engelli Genç Kirlenen Türk Bayrağını Yerine Astı

Şanlıurfa Ceylanpınar'da işitme engelli genç Ahmet Kılıç yağış nedeniyle kirlenen Türk bayrağını yıkayıp yerine asması ve Türk Bayrağına Olan sevgisi görenleri duygulandırdı.

12 Aralık 2018 - 09:50 - Güncelleme: 14 Aralık 2018 - 00:08

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde ikamet eden işitme engelli gencin Türk bayrağına olan sevgisi görenleri duygulandırdı. Genç, yağış nedeniyle kirlenen Türk bayrağını yıkayıp yerine astı.

Ceylanpınar ilçesinin kırsal Sükna Göçer bölgesinde ikamet eden işitme engelli Ahmet Kılıç, oturdukları kerpiç evdeki bayrağın kirlendiğini görünce bayrağı sabunla yıkayıp tekrar yerine astı. Yaşananlar ise saniye saniye cep telefonu kamerasına yansıdı. Bayrak sevdalısı olarak tanınan Ahmet Kılıç işaret dilini kullanarak, "Yaklaşık 20 günden beri TİGEM sınırları içerisinde kalan Sükna Göçer bölgesinde kalıyoruz.

Bayrağın kirlendiğini görünce onu iyice temizleyip tekrar yerine astım. Bayrağımızın dalgalandığını görünce çok mutlu oluyorum. Bayrağımı çok seviyorum. Nerede olursam olayım kanımın son damlasına kadar bayrağımızı koruyacağım” dedi. Sosyal medyada da yer alan görüntüler kısa sürede yüzlerce kişi tarafından paylaşıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Takla Atan Motosikletin Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Takla Atan Motosikletin Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Budak Ailesinin Acı Günü
Budak Ailesinin Acı Günü