Erdoğan, Suriyeliler Gönül Rahatlığı İle Evlerine Dönebilecek

Erdoğan, Suriyeliler Gönül Rahatlığı İle Evlerine Dönebilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fırat sınırından başlayıp Ceylanpınar’a kadar olan bölgeyi, kendimiz ve Suriyeli kardeşlerimiz için güvenli hâle getirdiğimizde, buradaki sığınmacılar gönül huzuru içinde kendi evlerine döneceklerdir” ifadelerini kullandı

25 Şubat 2018 - 22:16 - Güncelleme: 25 Şubat 2018 - 22:26

Şanlıurfa’nın, 16 Nisan halk oylamasında, yüzde 71’lik “evet” oranıyla, Türkiye’de 13’üncü sırada yer aldığını, ilçeleri Harran’ın yüzde 97, Akçakale’nin yüzde 95, Eyyübiye’nin yüzde 82 oranında “evet” oyu verdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, destekleri ve ahde vefaları dolayısıyla Şanlıurfalılara teşekkür etti.

Şanlıurfa’nın “şanlı” unvanını, şehri işgal eden düşman kuvvetlerini söküp attıkları için aldığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tıpkı bugün olduğu gibi, alçaklıktan, riyakârlıktan, söz verip tutmama huyundan vazgeçmeyen düşman kuvvetleri ve onların kanatları altında şımaranlar, Urfalılardan hak ettikleri Osmanlı tokadını yemişlerdir” diye konuştu.

“NE TERÖR ÖRGÜTLERİ NE DE ONLARI KULLANANLAR BU TOPRAKLARDA KARŞILIK BULAMAYACAK”

Türkiye’nin, bugün de, yine Şanlıurfa’nın hemen yanı başında benzer oyunlarla, benzer tezgâhlarla karşı karşıya olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında şunları kaydetti: “Dün, güya müttefiklerin güvenliğini tehdit eden bir durum ortaya çıktığı için bölgeye gelenler, bugün de terör örgütleri bahanesiyle aynı işgalin peşindedirler. Dün, buralara geldiklerinde yıllarca bu ülkenin ekmeğini yemiş, suyunu içmiş kimi hainlerin desteğini yanlarında bulanlar, bugün de benzer şekilde terör örgütleriyle al takke-ver külah ilişkisi içindedir. Urfalılar bu haksızlığa dün de razı olmamıştı, bugün razı olmuyor. Onun için de, ne terör örgütleri ne de onları maske gibi kullananlar bu topraklarda karşılık bulmuyor, bulamayacak.”

Hazreti İbrahim’den Hazreti Elyasa’ya, Hazreti Şuayp’tan Hazreti Yakup’a pek çok peygamberin yaşadığı topraklarda teröristlerin kök salmasının mümkün olmadığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün de Urfa, Kürdüyle, Arabıyla, Türküyle, hangi kökenden olursa olsun tüm vatandaşlarımızın birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma, huzur içinde yaşadığı bir şehrimizdir. Urfa’daki kardeşlik manzarası, tüm Türkiye’ye örnek olacak. Şanlıurfa, sadece kendi sınırlarımız içindeki değil, Suriye’den gelen 500 binin üzerindeki misafirimizin de huzur ve güven içinde yaşadığı emin bir belde olmuştur” dedi.

“SIĞINMACILAR GÖNÜL HUZURU İÇİNDE KENDİ EVLERİNE DÖNECEK”

En kısa sürede, Şanlıurfa’nın yanı başındaki toprakları da teröristlerden temizleyeceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fırat sınırından başlayıp Ceylanpınar’a kadar olan bölgeyi, kendimiz ve Suriyeli kardeşlerimiz için güvenli hâle getirdiğimizde, buradaki sığınmacılar gönül huzuru içinde kendi evlerine döneceklerdir” ifadelerini kullandı.

Bir asır önce, zor şartlar altında emperyalist güçlere teslim olmayan, düzenli ordusu ve milletinin gücüyle mücadele veren Türkiye’nin, bugün 81 ili, 81 milyon nüfusu, güçlü siyasi ve ekonomik altyapısıyla farklı bir yerde bulunduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir asır önce başaramadıklarını şimdi gerçekleştirebilecekleri hayaline kapılanların olduğunu görüyoruz. Bunların kendilerine ancak, şöyle sağlam bir Osmanlı tokadı yedikten sonra gelebilecekleri anlaşılıyor” şeklinde konuştu.“En sıkıntılı, en sancılı döneminde ezanına, bayrağına, toprağına, kardeşliğine, geleceğine sahip çıkan bu millet, bugün mü teslim olacak?” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, üç-beş teröristi kuşatıp silahlandırarak bunu başaracaklarını sananlara gereken cevabı vermeye başladıklarını, sabır ve kararlılıkla hareket ettiklerini, sağlam adımlarla operasyonları yürüttüklerini söyledi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak Parti Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan Adayları 2019 Açıklandı
Ak Parti Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan Adayları 2019...
Şanlıurfa Zabıtasından Örnek Davranış
Şanlıurfa Zabıtasından Örnek Davranış