Erkekler cildine özel ürünlerle bakıyor

Erkekler cildine özel ürünlerle bakıyor

Uzmanlar, erkeklerin kadınlara göre yüzde 25 daha fazla kalın bir cilde sahip olmaları nedeniyle özel ürünlerle cilt bakımı yapmaları gerektiğini vurgularken, bir çok erkek de bu...

03 Eylül 2016 - 14:30 - Güncelleme: 03 Eylül 2016 - 15:02

Uzmanlar, erkeklerin kadınlara göre yüzde 25 daha fazla kalın bir cilde sahip olmaları nedeniyle özel ürünlerle cilt bakımı yapmaları gerektiğini vurgularken, bir çok erkek de bu ürünlerle cilt bakımı yapıyor.
Uzmanlara göre, kadınlardan yüzde 25 daha kalın bir cilde sahip olan erkekler, kadınların iki katı kadar terliyor ve terlerinde daha fazla laktik asit bulunuyor. Kadınlardan daha yavaş yaşlanmalarına rağmen, cilt bakımını genel olarak göz ardı ettikleri için yaşlanma belirtileri erkeklerde daha kolay ortaya çıkıyor. Uzmanlar bu nedenlerle erkeklerin cilt bakımlarına dikkat etmeleri sağlık açısından önemine vurgu yapıyor.
Erkeklere özel seri cilt bakım ürünleri ile dikkat çeken QNET Türkiye, "DEFY" adıyla erkek bakımında çığır açmayı hedefliyor. Cilt bakımında devrim niteliği taşıyan ürünleri DEFY Dirt Fighter ve DEFY Youth Tonic ile erkeklere özel cilt bakımı sunuyor.
Erkekleri daha iyi bir cilde kavuşturmak amacıyla yola çıkan cilt bakımında devrim niteliği taşıyan iki ürünü, DEFY Dirt Fighter (temizleyici) ve DEFY Youth Tonic (gençleştirici tonik) ile erkekler artık çok daha bakımlı hale gelebilecek.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fıstık Ağaçları Neden Yaprak Döküyor ?
Fıstık Ağaçları Neden Yaprak Döküyor ?
Saraç’tan Taksiciler Derneğine Ziyaret
Saraç’tan Taksiciler Derneğine Ziyaret