Eski Doğum ve Çoçuk Hastaneleri neden kapatıldı

Eski Doğum ve Çoçuk Hastaneleri neden kapatıldı

Şanlıurfa Eyyübiye ilçemizde yenisi yapıldığı için eski Çocuk hastanesi ve Doğum hastaneleri yeni yerine taşınarak eskileri kapatılmıştı.

06 Eylül 2016 - 20:58

Kapatılan eski hastanelerin durumunun içler acısı harap hali bir kenara bu bölgedeki Esnaflar ve vatandaşlar Hastanelerin tekrar açılması için tepki gösteriyorlar.

Konu hakkında bir açıklama yapan Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Altun "Bu hastaneler yeni yapılan binaya taşınırken Valimiz o zamanlarda Şanlıurfa'ya yeni atanmıştı, yeni atandığı için de Şanlıurfa'nın fiziki durumunu bilmemesi normaldir. Ancak hiçbir akıllı Valimizi ve yetkilileri uyarmadı mı, nasıl oldu da uyarmadı? Bu Hastaneler Tılfındır, Akabe, Topdağı, Yakubiye, Haleplibahçe, Buhara, Akşemsettin, SSK, Bağlarbaşı, Devteşti, Süleymaniye, Akabe Toki hatta Suruç ve Aligör'e kadar olan bölgedeki tüm insanları ilgilendiriyordu. Şimdi yaklaşık 10--150 mahallede yaşayan bu insanların durumu ne olacak? Tüm yükü tek merkezde toplayıp insanları hep aynı noktaya toplamak ne kadar  doğru.  Evet Devletimiz yeni bir hastane yaparak çok güzel bir hizmet verdi yapılan hizmet ve yapanları saygıyla anıyorum, emeği geçen herkesten Başta Sayın Bakanımız Faruk Çelik olmak üzere Allah razı olsun yapılan hizmeti gayet güzel ve olumlu karşılıyoruz ve desteklediklerini belirten Mehmet Altun "Keşke Esnafların ve bu bölgelerde yaşayan insanların durumları da göz önüne alınarak bu yapılırken bunlar kapatılmadan mevcut hali ile korunarak taşınmadan bir çözüm bulunsaydı çok daha verimli olurdu. Az önce yukarıda saydığım mahallelerdeki yüz binlerce kişilerin durumlarını da düşünerek yeniden bir değerlendirme yapılarak bu hastanelerin tekrar hizmete açılmasını talep ediyoruz" dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Muhammed
    1 yıl önce
    Esnaf para kazansın diye o ahıra benzer hastaneler tekrar açılsın ve millet perişan olsun degilmi. Urfa halkını böyle yerlere layık görenler akıl ve vicdanlarını sorgulasın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ Parti Şanlıurfa'nın Adayları Değişiyor Mu ?
İYİ Parti Şanlıurfa'nın Adayları Değişiyor Mu ?
2018 Yılı Şanlıurfa Milletvekili Adayları Tam Liste
2018 Yılı Şanlıurfa Milletvekili Adayları Tam Liste