Eskişehir’de Urfa Kebabı Keyfi

Eskişehir'de Urfa Kebabı Keyfi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Şanlıurfalı öğrenci olan Mehmet Şimşek’ten okul arkadaşlarına Urfa Kebabı Keyfi Yaşattı

11 Mart 2018 - 15:45

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Şanlıurfalı öğrenci olan Mehmet Şimşek’ten okul arkadaşlarına Urfa Kebabı Keyfi YaşattıEskişehir’de hafta sonu havanın güneşli olmasını fırsat bilen vatandaşlar piknik alanlarına akın etti. Yaz mevsiminden kalma günlerin kendisini iyiden iyiye hissettirdiği bu günlerde yaşça büyük olanlar piknik alanlarında, çocuklar ise oyun gruplarıyla vakit geçiriyor. Güzel havayı fırsat bilen aileler de mangal yaparak güneşli havanın tadını çıkardı. Ailesi ile mesire alanlarına adeta akın eden vatandaşlar, kentin gürültüsünden kaçarak doğada huzuru aradı. Regülatör piknik alanında mangal yakan Sezgin Oğuz isimli vatandaş, "Güzel bir gün. Ailecek geldik. Sıkıldık epeydir. Buraya geldik ve piknik yapıyoruz. Şehrin kalabalığından bunaldık. Hafta sonu piknik alanına attık kendimizi" dedi.

"Şehrin karmaşasından kurtulmak için geldik"

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Şanlıurfalı öğrenci olan Mehmet Şimşek de kalabalıktan bunaldıkları için arkadaşlarıyla piknik yaparak vakit geçirmeye karar verdiklerini söyledi. Şimşek, "Hava sıcak, hayat güzel ve şehrin karmaşasından kurtulmak için arkadaşlarımla pikniğe geldik. Şanlıurfalı olduğum için de kebap gibi yiyecekleri arkadaşlarım bana yaptırmak istediler. O yüzden ben yapıyorum. Doğanın tadını çıkarıyoruz" diye konuştu.

Son olarak güneşli havanın tadını çıkardıklarını aktaran Türkan Agarak ise şunları söyledi:

"Bu havayı güzel bulmuşum neden kaçırayım? Eskişehir’in havası da çok güzeldir, harikadır, müthiştir. Hava durumunu takip ediyoruz. Fırsat buldukça da buralara geliyoruz. Hepimiz çalışıyoruz. Çalışınca da pazar günü bize harika geliyor."

Hava sıcaklıklarının 17 dereceye kadar çıktığı Eskişehir'de, güneşli ve açık havanın daha da süreceği öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan Adayları Açıklandı
AK Parti Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan Adayları Açıklandı
Şanlıurfa Zabıtasından Örnek Davranış
Şanlıurfa Zabıtasından Örnek Davranış