Eyyübiye’de 40 Bin Kitap Dağıtıldı- Videolu Haber

Eyyübiye'de 40 Bin Kitap Dağıtıldı- Videolu Haber

Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Eyyübiye Belediyesi ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Eyyübiye okuyor” projesi kapsamında öğrencilere kitap dağıtımında bulundu.

03 Ocak 2018 - 18:04

Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Eyyübiye Belediyesi ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Eyyübiye okuyor” projesi kapsamında öğrencilere kitap dağıtımında bulundu. Şanlıurfa Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ve Eyyübiye Belediyesinin destekleri ile yürütülen “Eyyübiye Okuyor” projesi tüm hızıyla devam ediyor. 218 okulda 100 bin öğrenci ile kitap okuma projesi olarak uygulanan ve 100 bin çocuk 100 bin kitap hedefi ile yola çıkılan projeye, Eyyübiye Belediyesi yaklaşık 100 bin lira değerinde 40 bin kitap desteğiyle büyük katkıda bulundu. Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ile birlikte Mehmet Akif İnan İlkokulundaki kitap dağıtımına katılan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, hedeflerinin bu kampanyayı tüm ilçeye yaymak olduğunu söyledi. ‘Eyyübiye okuyor’ projesi ile öğrencilerin kitap okuma alışkanlığını kazanmalarına yardımcı olmak ve toplumsal duyarlılık oluşturmayı amaçlayan Eyyübiye Belediyesi ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, kısa sürede binlerce çocuk ile veliye ulaşmayı hedefliyor.

Öğrencilere kitap dağıtımında konuşan Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, gençlere yönelik yatırımlarının devam edeceğini belirtti. Gençliğin geleceğimizin teminatı olduğu vurgusunu yapan Başkan Ekinci, “İlçe milli eğitim müdürlüğü yetkilileri bizlere böyle bir projeye başladıklarını ve desteklerinin olup olmayacağını sorduklarında, bizler de tabi ki memnuniyetle bu projeye destek vereceğimizi ve en önemli paydaşı olacağımızı söyledik. Bu kapsamda ‘Eyyübiye okuyor’ projesine bizler de 40 bin kitapla destek verdik. Genç ve öğrenci sayısının fazla olduğu bir ilçeyiz. Gençliğin fazla olduğu bir ilçede biz yöneticiler şehri imar etmeye çalışırken, nesli de inşa edilmesi gerekiyor. Dolayısıyla nesli inşa edilmeyen şehir yerle bir olur. Bu düşünceden hareketle rojeye de 40 bin kitapla destekte bulunduk. Eyyübiyelilere diyoruz ki okuyalım, okutalım, geleceğimizi hep beraber kurtaralım” şeklinde konuştu.

Eğitime ve projeye verdiği desteklerden dolayı Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür eden Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ise “Eyyübiye okuyor, projesinin ilk kitap dağıtım kampanyasını burada gerçekleştirdik. Eyyübiye Belediyemiz de bizlere 40 bin kitap dağıtarak farkını bir kez daha ortaya koymuş oldu. Eğitime verdiği desteklere bugün bir yenisini daha ekledi. Bu anlamda bizlere her zaman desteklerini esirgemeyen başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kanlar içerisinde yardım bekledi
Kanlar içerisinde yardım bekledi
Tır sürücüsünün ölümüyle ilgili 3 tutuklama
Tır sürücüsünün ölümüyle ilgili 3 tutuklama