Eyyübiye Muhtarlarına Seminer-Videolu Haber

Eyyübiye Muhtarlarına Seminer-Videolu Haber

Şanlıurfa Eyyübiye Belediyesinin İçişleri Bakanlığıyla birlikte organize ettiği muhtarlara yönelik eğitim semineri merkez ve kırsal mahalle muhtarlarının yoğun katılımıyla yapıldı.

25 Ekim 2017 - 16:22

Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, İçişleri Bakanlığıyla birlikte organize ettikleri muhtarlara yönelik eğitim seminerinde, merkez ve kırsal mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Özel bir otelde gerçekleştirilen eğitim seminerinde konuşan Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, beledinin yaptığı çalışmaları aktardı. Mahalli İdareler Daire Başkanı Şefik Aygöl’e de katılımlarından dolayı teşekkür eden Başkan Ekinci, gelen talepleri anında yerine getirdiklerini belirterek, "Muhtarlar bizim çözüm ortaklarımızdır. Biz kendilerine o gözle bakıyoruz. Katılımcı bir yönetime sahip olan bir belediye ve belediye Başkanı olarak ta ortak aklın gerektiği şekilde hareket etmek durumundayız. Ortak akıl derken tabiki seçilmişler olarak muhtarlarımızın düşüncüleri bizim için çok çok önemli. Muhtarlarımızın mahallelerine talep ettikleri hizmetler noktasında biz arkadaşlarımıza talimatlar vererek sorunun çözüme kavuşmasını sağlıyoruz. Muhtarımızdan gelen talebi en kısa sürede yerine getirmek için uğraş veriyoruz. Sizlerin de bildiği gibi Şanlıurfa Eyyübiye Belediyesi, büyükşehir yasası ile kurulmuş, merkezde 36, kırsalda ise 118 olmak üzere toplamda 154 muhtarlığı olan bir ilçedir. İlk günden itibaren muhtarlarımız ile diyalog içerisinde olmaya çalıştık. Zaman zaman muhtarlarımızla bu tarz toplantılar gerçekleştirip talepleri alıp yerine getirmeye çalışıyoruz. Muhtarlığımızdan gelen talepleri hiç bir şekilde ertelemiyoruz ve bundan sonra da aynı şekilde ertelemeyeceğiz. Çünkü biz biliyoruz ki muhtarların talepleri halkın talepleridir, temsil ettikleri halkın talepleridir. Hizmetlerin yürütülmesi konusunda bizlere yardımcı oluyorlar, bugüne kadar muhtarlarımıza yönelik yaptığımız çalışmalar var. Alan sıkıntısı olmayan yerlerde muhtar ofislerini yapıp muhtarlarımızın vatandaş ile devlet arasındaki köprü görevini yürütürken daha rahat koşullarda çalışma olanağına sahip olmasını istiyoruz. Yine aynı şekilde muhtarlarımıza yönelik bilgisayar dağıtımımız oldu. Geride bıraktığımız süre zarfı içine sığdırabildiğimiz kadar hizmeti sığdırmaya çalıştık. Bundan sonraki süreçte de muhtarlarımıza, dolaysıyla vatandaşlarımıza yönelik hizmetlerimize devam edeceğiz.

Bugün de bizleri kırmayıp yoğun çalışma temposu içinde bizlere vakit ayıran İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Daire Başkanı Şefik Aygöl’e de teşekkürlerimi sunuyorum. Konu muhtarlar ve muhtarlara yönelik eğitim semineri olunca kendileri seve seve bu programa katılacağını belirtti. İnşallah bizler de kendilerinden istifade edeceğiz. Ben bu eğitim seminerinin hayırlara vesile olmasını diliyor ve bu yoğun çalışmalarından dolayı aramızda olan başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Daire Başkanı Şefik Aygöl ise düzenlenen programdan dolayı mutluluğunu dile getirerek Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür etti. Aygöl konuşmasının devamında,”Bugün burada sizlerle bir araya gelmek benim açımdan çok mutluluk verici. Ben aslında fahri Urfalı değil gerçek bir Urfalıyım. Onu ilk başta ifade etmek isterim. Muhtarlarımıza yönelik bir çok yenilik içinde olan hükumetimiz ve bakanlığımız muhtarlara ve dolaysıyla vatandaşlara da en iyi hizmeti götürme gayreti içindedir. Bakanlık olarak yaptığımız çalışmalardan biri de kurulan merkezi sistem aracılığıyla muhtarlarımızın kurumlara ulaşmalarını sağlamaktır. Muhtarlar bilgisayar başına geçip dilek ve taleplerini ilettikten sonra bize iletilen talepler sistem aracılığıyla ilgili kuruma aktarılıyor. 15 gün içinde de ilgili kurum geri dönüş yapıp bilgilendirmede bulunuyor. Bizim muhtarlarımızdan isteğimiz bu sistemi daha aktif kullanmalarıdır. Ben bu programı organize eden Eyyübiye Belediye Başkanım Mehmet Ekinci ve ekibine teşekkür ediyorum. Sizlerle yeniden birlikte olmanın mutluluk verici olduğunu da belirtmek istiyorum" şeklinde konuştu.

Eyyübiye Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Kestop da, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve ekibine yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Darp Olayı Protestosunda Doktordan Şok Tepki
Darp Olayı Protestosunda Doktordan Şok Tepki
Donmak üzereyken bulundu ilk cümlesi yürek burktu
Donmak üzereyken bulundu ilk cümlesi yürek burktu