Eyyübiye Yedam Meyvesini Vermeye Başladı

Eyyübiye Yedam Meyvesini Vermeye Başladı

Şanlıurfa Eyyübiye YEDAM' dan destek alan danışanlar ve aileleriyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan ile bir araya geldi.

29 Eylül 2017 - 19:23

Şanlıurfa Eyyübiye YEDAM' dan destek alan danışanlar ve aileleriyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan ile bir araya geldi..

Alkol ve uyuşturucu bağımlılarına, bağımlılık riski taşıyanlara ve yakınlarına ücretsiz psikolojik danışmanlık ve rehabilitasyon desteği vermek amacıyla kurulan YEDAM' dan destek alan danışanlar ve aileleriyle Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin katılımıyla bir araya gelindi. Yeşilay Genel merkezinde düzenlenen programa YEDAM' dan destek alan danışanlar ve  aileleri de katıldı. Eyyübiye YEDAM adına Başkan Mehmet Ekinci ve eşi Ayşe Ekinci' nin de davet edildiği programda Eyyübiye Yeşilay Danışmanlık Merkezi' ne gelerek aldığı tedavi sonucu bağımlılıktan kurtulan E. İ, Sn. Emine Erdoğan Hanımefendiden ödül aldı. 8 aydır Eyyübiye YEDAM'dan destek aldığını ve bağımlılıktan kurtulduğunu belirten E.i, tüm arkadaşlarını bıraktıracağına dair söz verdi.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ‘’ YEDAM’la bir psikolojik danışmanlık, rehabilitasyon ve yönlendirme hizmet modelinin geliştirildiğini, bağımlılar ve bağımlı yakınları için bu modelin bir umut olduğunu;  Türkiyede 3.  YEDAM merkezini Eyyübiye'de açtıklarını ve bugün başarılı sonuçlar almaya başladıklarını ifade etti. Eyyübiye YEDAM' a gelerek personellerimizden destek alıp bağımlılıktan kurtulan kardeşimiz E. İ' gösterdiği mücadeleden dolayı tebrik ederim. Onun bu davranışının diğer bağımlı kardeşlerimize de umut olacağına inanıyorum. Yerel Yöneticiler olarak biz,  gençlerimizin bağımlılık yapan hiçbir maddeye bulaşmamaları ve varsa bulaşanların da kurtulması için üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.’’ dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükelçi Önen Çalışmalarını Sürdürüyor
Büyükelçi Önen Çalışmalarını Sürdürüyor
Vali Erin Devlet ve Millet Arasında Gönül Köprüleri Kuruyor
Vali Erin Devlet ve Millet Arasında Gönül Köprüleri Kuruyor