Eyyübiye’yi Rahatsız Eden Koku İçin İnceledi

Eyyübiye'yi Rahatsız Eden Koku İçin İnceledi

Eyyübiye'yi rahatsız eden koku nedeni ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Bertaraf merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

22 Nisan 2019 - 14:32 - Güncelleme: 22 Nisan 2019 - 14:36

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Bertaraf merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Geri dönüşümde Türkiye'de örnek uygulamaları emsal gösterilen Büyükşehir Belediyesi,  kurduğu Katı Atık Bertaraf İstasyonu ile aylık 30 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılıyor.

Yakın bir zamana kadar çöplerin yakılarak şehir ve ilçe merkezlerinde oluşturduğu kötü görüntülere son vermek amacıyla çevreci çalışmalarla adından sıkça duyuran Büyükşehir Belediyesi tüm ilçelerde kurduğu aktarma istasyonları ile Şanlıurfa’nın tüm çöplerini Katı Atık Bertaraf istasyonunda enerjiye dönüştürüyor.

Tam kapasite ile çalışan Eyyübiye İlçesindeki Bertaraf istasyonunu yerinde inceleyerek teknik heyet ile bir araya gelen Başkan Beyazgül, çevreci yaklaşımlarına devam edeceklerini söyledi.

Başkan Beyazgül, “Eyyübiye halkımızı bir süredir rahatsız eden bir koku vardı. Bizler de bugün buraya gelerek incelemelerde bulunarak teknik heyetimizden bilgiler aldık. Bir hafta süreliğine meydana gelen kokunun minimize edilmesini ve bir ay boyunca da kokunun tamamen ortadan kaldırılmasının taahhüdünü aldık” diye konuştu.Öte yandan incelemelerinde Başkan Beyazgül’e Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş eşlik etti.(Şanlıurfa 63 Urfa Haber Son Dakika Şanlıurfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Erin esnafla bir araya geldi
Vali Erin esnafla bir araya geldi
Büyükşehir Meclisi Ağustos ayı toplantısını tamamladı
Büyükşehir Meclisi Ağustos ayı toplantısını tamamladı