Fakıbaba Çiftçilere Müjdeyi Verdi, Bugün Başlıyor

Fakıbaba Çiftçilere Müjdeyi Verdi, Bugün Başlıyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba Çiftçilere Müjdeyi verdi, Destekleme ödemeleri bugün başlıyor

06 Nisan 2018 - 10:59

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba Çiftçilere Müjdeyi verdi, Destekleme ödemeleri bugün başlıyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, tarımsal destekleme ödemelerine ilişkin aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“2018 yılı destekleme ödemeleri kapsamında üreticilerimize, toplam desteğin1,9 milyar TL’lik kısmının ödemesine bugünden itibaren başlıyoruz.

Ödemeler kapsamında;

•             Yağlı tohumlu bitkiler desteği için 670milyon TL,

•             Hububat ve baklagildesteğiiçin 202 milyon TL,

•             Dane mısır desteği için 58 milyon TL,

•             Yaş çay prim desteği için 164 milyon TL,

•             Fındık alan bazlı gelir desteği için 838 milyon TL ve

•             Çay budama tazminatı için 2,5 milyon TL olmak üzere toplam 1,9 milyar liralık hibe desteği vereceğiz.

Destek ödemelerini bugün saat 18.00’den sonra üreticilerimizin hesaplarına aktarmaya başlayacağız. Ödemeler, gelen icmallere ve TC kimlik numaralarına göre gerçekleştirilecek. Bu ödemelerle birlikte Ocak ayından bu yana üreticilerimize ödediğimiz nakit hibe tutarı 7,1 milyar liraya ulaşacak.

Böylelikle 2018 yılı için üreticilere vermeyi planladığımız toplam 14,5 milyar TL’lik tarımsal desteklerin % 49’luk kısmını ödemiş olacağız. Vermiş olduğumuz bu destekler, tarıma sağladığımız nakit hibe kaynaktır. Bunun yanında ayrıca arazi toplulaştırma ve tarımsal sulama yatırımları, tarımsal kredi sübvansiyonları, müdahale alımları ve ihracat destekleri gibi birçok kalemde tarıma önemli miktarlarda kaynak sağlıyoruz. Hükümet olarak her zaman üreticinin yanında ve ülkemiz tarımına değer katanların hizmetinde olmaya devam edeceğiz.”Dedi (Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü