Fakıbaba, kırsal kalkınma projelerinin açılışına katıldı

Fakıbaba, kırsal kalkınma projelerinin açılışına katıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kırsal Kalkınma Projelerinin açılışı ve Harran İlçe Tarım Müdürlüğü Hizmet Binası’nın temel atma törenine katıldı.

01 Haziran 2018 - 14:05

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde gerçekleştirilen TKDK Kırsal Kalkınma Projelerinin açılışı ve Harran ilçe Tarım Müdürlüğü Hizmet Binası’nın temel atma törenine, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, TKDK Başkanı Hakan Kalender, AK Parti İl Başkan Vekili Bahattin Yıldız ile partililer ve vatandaşlar katıldı.
Törende açıklama yapan Bakan Fakıbaba, “Kalkınma ve büyüme kırsalda başlar çünkü üretim kırsalda oluyor ve gıdamız da kırsaldan geliyor. O nedenle her zaman söylüyorum, kırsal kalkınma olmadan, ülkede kalkınma olamaz. Bu hibelerle kırsalda birçok kişinin hayatı değişiyor. Kadınlarımız iş kuruyor, istihdama katkı sağlıyorlar. Gençlerimiz kırsala dönmeye başlıyor. Bakanlık olarak kırsalda yaşam standartlarını yükseltmek tarıma dayalı sanayiyi geliştirmek, kısacası yerinde üretmek ve yerinde işlemek felsefesiyle çalışmalarımız artarak devam ediyor. Küçük işletmelerin bu hibelerden daha kolay faydalanması için yeni düzenlemeler yaptık. 7 üretici örgütü ve ziraat odaları ile protokol imzaladık. Küçük yatırımcılar ücretsiz proje hazırlayabilecektir. Proje hazırlamak için ücret ödemeyecektir. Şanlıurfa’nın tarımsal desteğini 10 kat artırdık. 2002’de 110 milyon lira iken, 2017’de 1,1 milyar liraya ulaştı. TKDK olarak kadınlara ve gençlere pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Kadın yatırımcıların proje başvurularının öne çıkması için IPARD puan sıralamasında ilave puan veriyoruz. 40 yaşın altındaki genç yatırımcılara yüzde 5 ilave hibe sağlıyoruz. Amacımız daha fazla kadın ve gencimizi desteklemektir. Küçük işletmelere bu hibelerden daha kolay faydalanması için yeni düzenlemeler yaptık. 7 üretici örgütü ve ziraat odaları ile protokol imzaladık. Küçük yatırımcılar ücretsiz proje hazırlayabilecektir. Proje hazırlamak için ücret ödemeyecektir. Güçlü bir meclis olmadığı takdirde güçlü bir hükümet de olmaz. Bu hizmetlerin devam etmesini istiyorsak oylarımızın AK Parti'ye olması gerektiğine inanıyorum. Olmazsa eğer meclis çok zayıf olacak bu da diğer partiler ile içerideki ve dışarıdaki düşmanların istediği gibi olacak. Cumhur ittifakı sadece Cumhurbaşkanlığı için geçerlidir. Cumhur ittifakı AK Parti'ye oy verseniz de vermeseniz de anlamına gelmemektedir” diye konuştu.
Tören, 6 projeye temsili çek verilmesi ve kurdele kesilmesiyle sona erdi. Açılışın ardından Fakıbaba ve beraberindekiler Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz tarafından verilen iftara katıldı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • hayvan davar eşşek haşa bu hayvanlaerdan daha aşagı bir mahluk
    10 ay önce
    yaw sayın bakanım nede güzel dalganı geçiyorsun .bu dalga geçmektir. ben bir çiftçiyim. bak sayın bakanım kırsal kalkınmadan bahsedersin .desteklemeyi tutar kuru arazi sahiplerine ödemezsin bak sayın bakanım 1000 dönüm pamuk desteklemesine sen 1 milyon tl öderken ;sen kuru arazi sahiplerine asıl mağdur kırsal kesimi desteklemenin çıkış amacı olan kuru arazi sahiplerine 17 bin tl destekleme ödersin.bu 17 bin tl ninde 8 bin tl si fatura alımına gider ,bin tl si ziraat odasına çiftçi kayıt evrakını almak için ödenir.fatura parası yatırdıktan 6 ay sonra ödenir..parayı benden alırsın 6 ay çalıştırırsın tutar bana geri ödersin yine paramı bana ödersin bu yaptıgınıda gözümüze çok bişey yapmışçasına anlatırsınız.sen kırsal dediyin desteklemenin asıl sahibi kuru arazi sahibiyken sen tutar zaten kazanan sulu arazi sahiplerine ödersin.siz bu işleri yıllardır yapıyorsunuz sayın bakanim.ağzımı açtırmayın açarsam başima neler gelir onuda bilirim.o haldeyiz. bu mübarek günde beni günahkar etmeyin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kılıçdaroğlu Saldırıya Uğradı
Kılıçdaroğlu Saldırıya Uğradı
Engelsiz Ceylanlara Coşkulu Karşılama
Engelsiz Ceylanlara Coşkulu Karşılama