Faruk Çelik Bursa’dan Aday Adayı Oldu

Faruk Çelik Bursa'dan Aday Adayı Oldu

Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, AK Parti Bursa Milletvekili olmak için başvuru yaptı.

02 Mayıs 2018 - 17:47 - Güncelleme: 02 Mayıs 2018 - 22:39

Siyasi kulislerde ismi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için konuşulan eski bakanlardan Faruk Çelik, AK Parti'den Bursa Milletvekili olmak için Ankara'da aday adaylığı başvurusunda bulundu. Çelik, iki dönemdir Meclis'e Şanlıurfa milletvekili olarak giriyordu.

Faruk Çelik Kimdir ?

17 Ocak 1956 tarihinde Artvin Yusufeli'nde doğdu. Babasının adı Yaşar, annesinin adı Hedise'dir.Bursa Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitirdi. Kocaeli İşletme Enstitüsü’nde işletme eğitimi gördü.Refah Partisi’nde il başkanlığı, Fazilet Partisi’nde genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.21’inci dönem Bursa milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdi; İçişleri ve Dilekçe Komisyonu üyeliklerinde bulundu.Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucular Kurulu üyesi oldu.

22’nci ve 23’üncü dönemlerde Bursa milletvekili; 24’üncü ve 26’ncı dönemlerde Şanlıurfa Milletvekili olarak Meclis’e girdi.2002 – 2007 yılları arasında Grup Başkanvekilliği yaptı.

60, 61 ve 62’inci hükümetlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Devlet Bakanlığı görevlerini yürüttü.64’üncü hükümette de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevine getirildi.Daha sonra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’ya devir etti.Faruk Çelik, evli ve 4 çocuk babasıdır.​

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfaspor Memleketin Aynasıdır
Şanlıurfaspor Memleketin Aynasıdır
Urfalı Gençlerde Dövme Merakı
Urfalı Gençlerde Dövme Merakı