Faruk Çelik, Gazetecilerle Sohbet Etti

Faruk Çelik, Gazetecilerle Sohbet Etti

Şanlıurfa Milletvekili ve Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in medya mensuplarıyla bir araya gelerek sohbet toplantısı düzenledi

26 Mart 2018 - 12:06

Şanlıurfa Milletvekili ve Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in medya mensuplarıyla bir araya gelerek sohbet toplantısı düzenledi.Sohbet toplantısına; Ak Parti il Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi'de katıldı.

"Atış Serbest" isimli sohbet toplantısında; Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Kamil Güler Şanlıurfa Milletvekili ve Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’e; 7 Haziran 2015 seçiminde AK Parti 356 bin oy aldı.7 milletvekili çıkardığında Şanlıurfa'da aday değildiniz. 1 Kasım 2015 tarihinde Şanlıurfa'dan Milletvekili adayı oldunuz ve AK Parti 518 bin oya yükseldi ve milletvekili sayısını 9'a çıkardı. 7 Haziran'daki partide oluşamayan koordinasyon 1 Kasım 2015 tarihinde sağlandı. 5 aylık sürede çok büyük yatırım olmadı siz bu oy artırılmasınını ve seçmen değişikliğini neye bağlıyorsunuz. 1 Kasım 2015'den sonra Şanlıurfa kaotik ortamdan kurtuldu. Bu nedenle, Şanlıurfa halkı sizi Urfa’da siyasette görmek istiyor. Ancak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de isminiz geçiyor. Sizin gönlünüzde Şanlıurfa mı? Yoksa Bursa mı? Var diye sordu.

Şanlıurfa Milletvekili ve Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ise bunu patron bilir. Bize ne görev verilirse onu yapar ve oraya gideriz dedi. Medya mensuplarının sorularını açık bir biçimde cevaplandıran Çelik; kuralların hakim olduğu bir ülke olursak Bakan’a, siyasilere ve bürokratlara iş ve işlemler için görüşme gereği kalmaz. Örneğin tapuda bir iş olacaksa ilgisi gereğini yapacak eğer olması mümkün değilse bunun vatandaşa anlatması gerekir. Dedi.

Çelik, seçimlerde kesinlikle adaylardan seçildikleri takdirde görev sürelerinde yapacaklarının taahhütnamesini isteyin. Biz ilk Urfa’da 400 proje taahhüdü verdik ve yaptık.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Filoloji Üniversitesi Birecik'i Keşfedecek
Filoloji Üniversitesi Birecik'i Keşfedecek
Şanlıurfa Valiliği Logo Şanlıurfa Valiliği Logosu
Şanlıurfa Valiliği Logo Şanlıurfa Valiliği Logosu