Fenilketonüri Hastalarının Demirkol’dan İsteği Var

Fenilketonüri Hastalarının Demirkol'dan İsteği Var

345 çölyak hastasının ekmek ihtiyacını karşılayan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’dan 120 fenilketonüri hastasının da ekmek ihtiyacını karşılaması için destek istiyor

04 Aralık 2018 - 11:05 - Güncelleme: 05 Aralık 2018 - 22:06

Şanlıurfa Fenilketonüri Derneği Başkanı Mustafa çiftçi 345 çölyak hastasının ekmek ihtiyacını karşılayan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’dan 120 fenilketonüri hastasının da ekmek ihtiyacını karşılaması için destek istiyoruz.

İlçe belediyelerinde Türkiye’de ilk kez Haliliye Belediyesi tarafından hizmete sunulan Glütensiz Ekmek Fırını, günlük bin 345 çölyak hastasının sıcak ekmek ihtiyacını karşılıyor. Çölyak hastalarının ekmek sorunu çözülünce aynı durumda bulan 120 fenilketonüri hastasının da ekmek ihtiyacı da farklı illerden karşılanıyor. Alt yapı ve tesis kurulunca hasta ve yakınları Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’den 120 fenilketonüri hastasına da ekmek üretimi yapmasını istiyor.

Şanlıurfa Fenilketonüri Derneği Başkanı Mustafa çiftçi Şanlıurfa 63 Haber’e yaptığı açıklamada ; Haliliye Belediye Başkanlığı Çölyaklılar için ekmek tesisi kurmuş, Alt yapı hazır bu tesiste 120 fenilketonüri pku hastamız için ekmek yapılmasını istiyor ve umuyoruz.dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü