Gazi Akkaynak’a Akülü Araç

Gazi Akkaynak'a Akülü Araç

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı Şanlıurfa'nın Halfeti İlçesine bağlı Yukarıgöklü köyündeki Jandarma karakolunda PKK üyelerince düzenlenen roket saldırısında yaralanan ve yürüme güçlüğü çeken Jandarma Er Mustafa Akkaynak'a akülü engelli aracı hediye etti.

13 Ağustos 2018 - 14:29 - Güncelleme: 13 Ağustos 2018 - 14:36

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, 3 ay önce vatani görevini yaptığı Şanlıurfa Halfeti'de terör örgütü PKK üyelerince düzenlenen roket saldırısında yaralanan ve yürüme güçlüğü çeken Jandarma Er Mustafa Akkaynak'a akülü engelli aracı hediye etti.

Şanlıurfa'nın Halfeti İlçesine bağlı Yukarıgöklü köyündeki Jandarma karakoluna 15 Mayıs 2018 tarihinde terör örgütü PKK üyelerince düzenlenen roket saldırısında yaralanan ve tedavi gördüğü hastaneden taburcu edilen Jandarma Er Mustafa Akkaynak'ın tedavisi Saruhanlı'nın Alibeyli mahallesindeki baba evinde devam ediyor. Vücudunun çeşitli yerlerine ve bacaklarına isabet eden şarapnel parçalarından dolayı yürüme güçlüğü çeken Akkaynak'ı bir süre önce ziyaret eden Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, akülü engelli aracı ihtiyacı olduğunu öğrendiği 20 yaşındaki gazinin bu ihtiyacını yerine getirdi.

Bu kapsamda Belediyenin İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Cemil Hacı ile Belediye görevlileri Akkaynak'ı evinde ziyaret ederek akülü engelli aracını teslim etti. Vatanın bölünmez bütünlüğü için canını hiçe sayarak cepheden cepheye koşan gazilerin bu ülkenin yaşayan kutsal değerleri olduklarını ifade eden Yaralı, “Gazilerimiz medar-ı iftiharımız olmakla birlikte, vatanseverlikte ve kahramanlıkta hiç tartışmasız yaşayan en büyük örneklerdir. Gazilerimiz cephelerimizin geçilmez surları olmuş, bin yıldır bu toprakların bölünmez bütünlüğünde büyük pay sahipleridir. Türk milletinin övünç kaynağı olan gazilerimiz aynı zamanda tarihimizin de aynası olmuştur. Belediye olarak, gazilerimiz ve şehitlerimizin yakınlarına layık oldukları kıymeti veriyor, onların her türlü sorun ve talepleriyle en hassas şekilde ilgileniyoruz. Bundan sonra da bütün imkânlarımızla onların yanında ve hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Birlik ve bütünlüğümüzün, özgürlük ve bağımsızlığımızın en kıymetli simgeleri olan şehit ve gazilerimiz, devletimizin varlığının güvencesi ve sembolü olarak milletimizin gönlünde ebediyen yaşayacaktır" dedi.

Bu haber 1533 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Birden Ailesinin Acı Günü
Birden Ailesinin Acı Günü
Estetik mağduru kadının yüzü tanınmaz hale geldi
Estetik mağduru kadının yüzü tanınmaz hale geldi