Gazintepspor kongresinde olaylar çıktı

Gazintepspor kongresinde olaylar çıktı

Gaziantepspor’da bugün yapılan ve yaklaşık 4 saat süren kongre, tartışma ve çıkan olaylar nedeniyle iptal oldu.

07 Ağustos 2017 - 16:07 - Güncelleme: 07 Ağustos 2017 - 16:10

Gaziantepspor’da bugün yapılan ve yaklaşık 4 saat süren kongre, tartışma ve çıkan olaylar nedeniyle iptal oldu. Gaziantepspor Başkanı  Şanlıurfalı Hemşerimiz İbrahim Kızıl’ın istifasının ardından kongre kararı alınmıştı. İlk kongrede gereken çoğunluk sağlanamayınca, kongre 6 Ağustosa ertelenmişti. Hasan Şahin ile Mutlu Özpineci’nin yarıştığı kongre tartışmalı başladı. Olayların çıktığı kongrede seçim yapılamadı. Kongrenin iptal edilmesinin ardından yaşanacak süreçte Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya devreye girecek. Önceki yönetim ile görüşmesi beklenen Yerlikaya'nın ortak kararın çıkmaması durumunda ise süreci kayyuma taşıyacak.

Öte yandan kongrenin yapıldığı yeni stattaki toplantı salonunda klimaların çalışmaması nedeniyle delegeler zor anlar yaşadı. Sıcak olmasına rağmen sık sık tartışmaların da yaşandığı salonda divan kurulu seçilemedi. Devam eden tartışmalar ve sıcaktan bunalanlar, salonu terk etti. Kongrenin iptal gerekçesi ise, tartışmaların hedefindeki 7 kişilik divan heyetinin oluşturulamaması gösterildi. Gaziantepspor Başkan Adayı Hasan Şahin, kongreye eski yönetim tarafından izin verilmediğini söyleyerek, gerçek rakibin Kızıl ailesi mi, yoksa Mutlu Özpineci mi olduğunu anlayamadığını kaydetti.

Divan Kurulu Başkanı Sermet Atay ise üzgün olduğunu vurgulayarak, Gaziantep'in düştüğü durumu hak etmediğini kaydetti. Ayrıca Atay, tartışmalı bir şekilde divanın oluşturulmaması için tehdit edildiğini söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa’da otomobil devrildi
Şanlıurfa’da otomobil devrildi
Yolcu otobüs ile minibüs çarpıştı
Yolcu otobüs ile minibüs çarpıştı