Geçit Ortaokulundan TÜBİTAK Bilim Fuarı

Geçit Ortaokulundan TÜBİTAK Bilim Fuarı

Şanlıurfa Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ilçeye bağlı Geçit Kırsal mahallesinde Geçit Ortaokulu'nun düzenlediği TÜBİTAK Bilim Fuarı etkinliğine katıldı

19 Nisan 2018 - 23:32

Şanlıurfa Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ilçeye bağlı Geçit Kırsal mahallesinde Geçit Ortaokulu'nun düzenlediği TÜBİTAK Bilim Fuarı etkinliğine katıldı.Her fırsatta öğrencilerle buluşan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ilçeye bağlı Geçit Mahallesinde düzenlenen Tübitak Bilim Fuarı etkinliğine katılarak öğrencilerle bir araya geldi.

4006 Tübitak Bilim Fuarları Destekleme Programları kapsamında düzenlenen etkinlikte Başkan Baydilli öğrencilerin yaptığı çalışmaları inceledi. Etkinliğe Başkan Baydilli'nin yanı sıra belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, kırsal mahalle sakinleri ile Geçit Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri katıldı. Programda konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli bilim çağında olduğumuzu ifade ederek, gelişmenin ve büyümenin en önemli faktörü bilim ve teknoloji olduğunu dile getirdi.

Başkan Baydilli, "Bu dönemde savaşlar kılıç kalkanla değil füzelerle tanklarla yani bilimin en iyi şekilde kullanılmasıyla oluyor. Türkiye şükürler olsun ki kendi silahını, uçağını üretmede iyi yerlere doğru ilerliyor. Bu da ülkede bilime verilen önemle oluyor. Bilime verilen önem Geçit Mahallesindeki bilim fuarına verilen önemle eş değerdir, bunu çok önemsiyoruz. Burada çocuklarımızın yaptığı çalışmalar, bilimsel anlamda bir şeyler yapması çocuğun ufkunu gösteriyor. Geleceğe emin adımlarla ilerlemenin yolu bilimden geçiyor. Gençlerimize eğitim öğretimin yanında bilimi aşılamamız, anlatmamız ve yeni şeyler üretmeleri fırsat vermemiz gerekiyor" diye konuştu.

Geçit Ortaokulu Müdürü Çağlayan Sertkaya Bilim Fuarı etkinliğine katılan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'ye desteklerinden dolayı teşekkür etti.(karaköprü haber- Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfa'da Feci Kavga 6 Ölü İşte Ölenlerin İsimleri
Urfa'da Feci Kavga 6 Ölü İşte Ölenlerin İsimleri
Kaybolan öğrencinin cansız bedeni bulundu
Kaybolan öğrencinin cansız bedeni bulundu