Geçitli Mezrasının Yolları Yapılıyor

Geçitli Mezrasının Yolları Yapılıyor

Şanlıurfa Akçakale Belediyesi Baykuş ve Aşağı Çukurca Kırsal mahallelerinde tamamladığı yol yapım çalışmalarına Yukarı Beydaş'a bağlı Geçitli mezrasında aralıksız  devam ediyor.

30 Ekim 2018 - 13:53

Şanlıurfa Akçakale Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı ekipler kısa süre önce Baykuş ve Aşağı Çukurca Kırsal mahallelerinde tamamladığı yol yapım çalışmalarına Yukarı Beydaş'a bağlı Geçitli mezrasında aralıksız  devam ediyor.

BAHANELERİN ARKASINA SIĞINMADAN VATANDAŞLARIMIZA HİZMET GÖTÜRÜYORUZ

Amaçlarının Akçakale kırsalında yaşayan vatandaşların hayat standartlarını yükselterek, daha iyi şartlarda yaşamalarını sağlamak olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan şöyle devam etti; "Bizlerin Akçakale Belediyesi olarak tek amacımız var; halkımızı mutlu etmek ve onların yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırmak. Bu kapsamda bazı kısıtlı imkanlarımıza rağmen köydür uzaktır, nüfusu azdır, şöyledir veya böyledir diyerek çeşitli bahanelerin arkasına sığınmadan bir çok hizmeti kırsala da götürdük ve götürmeye devam ediyoruz. Sadece vatandaşlarımızın biraz daha sabırlı olmalarına ihtiyacımız var. Belirlenen program dahilinde el değmeyen kırsal mahallemiz kalmayacak. Nerdeyse tüm kırsal mahallelerimizde bir Taziye evi ve çok amaçlı salonu görebilirsiniz. Yolları ve bir çok sorunu ortadan kalkmış kırsal mahallelerimiz mevcut ki bu tabloda bizleri gerçekten mutlu ediyor. Emek veren tüm çalışma arkadaşlarımı da tebrik ediyorum."

Mahalle sakinlerinden İsmail Demirel yaptığı açıklamada; "Akçakale Belediyesi çalışanlarından ve Abdülhakim Ayhan'dan Allah razı olsun, çok teşekkür ederiz. Yukarı Beydaş mahallesi Geçitli mezrasının yollarını ve köy içi yollarının yapımı devam ediyor. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz."

Mahalle Muhtarı İbrahim Büyükaslan ise yaptığı açıklamasında; "Önümüz kış ve kış aylarında aşırı bir şekilde çamur olmaktaydı. Belediye Başkanımız Abdülhakim Ayhan kendilerinden Allah razı olsun verdiğimiz ilk dilekçeye cevap vererek imdadımıza yetişti. Yukarı Beydaş mahallesi Geçitli mezramızda gördüğünüz gibi yol çalışmaları devam etmektedir. Başkanımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun. Malumunuz ben her zaman dile getiriyorum ben bir muhtar olarak 5 mezranın sorunlarına yetişmekte güçlük çekiyorum. Başkanımız Allah yardımcısı olsun 360 yerleşim yerine bakıyor. Sadece muhtar sayısı 115 tir. Onun için işi çok ağır herkese de sabırlı olmalarını tavsiye ediyorum. Bekleyin herkese hak etiği hizmetler gelecektir diyorum. bir kez daha başkanımıza da çok çok teşekkür ediyorum."

Akçakale Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri belirlenen programlar dahilinde kırsaldaki yol yapım çalışmalarına hava şartları göz önünde bulundurularak devam edeceğini duyurdu.

Bu haber 574 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gastroway Şanlıurfa'yı Yakından Tanıdı
Gastroway Şanlıurfa'yı Yakından Tanıdı
Haliliye'de Kadınlara Pozitif Ayrımcılık
Haliliye'de Kadınlara Pozitif Ayrımcılık