Geçmişten Günümüze Siverek Paneli Düzenlendi

Geçmişten Günümüze Siverek Paneli Düzenlendi

Takoran Kültür ve Doğa festivali etkinlikleri kapsamında Geçmişten geleceğe Siverek konulu panel düzenlendi.

29 Eylül 2018 - 23:55 - Güncelleme: 30 Eylül 2018 - 00:02

Takoran Kültür ve Doğa festivali etkinlikleri kapsamında Geçmişten geleceğe Siverek konulu panel düzenlendi. Düzenlenen panelde panelistler ilçenin tarihi, coğrafi ve geçmişi ve önemli şahsiyetleri ile ilgili bilgiler verdiler.

Siverek Kültür Merkezinde düzenlenen panele Harran Üniversitesinden Doç. Dr. Sedat Benek, öğretim görevlisi Hüseyin Demirbağ, Mardin Artuklu Üniversitesinden Ahmet Kırkan, Dr. Öğretim üyesi Ekrem Akman ve Dicle Üniversitesi Dr. Öğretim üyesi Fatih Yılmaz konuşmacı olarak katıldı.

Çok sayıda vatandaşın katıldığı panelde konuşan Şanlıurfa Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz; “Siverek tarihi, sosyal yapısı, gelenek ve görenekleri ile kadim bir şehirdir, Siverek, geçmişte çeşitli inançlara sahip insanların sorunsuz bir arada yaşadığı bir şehirdir, bu şehir bağrında uluslararası üne sahip, yazarlar, çizerler, sanatçı, bilim insanı çıkarmış bir şehirdir. Biz istiyoruz ki bu şehir ekonomisi, kültürü, festivalleri, doğal güzellikleri ile dünya ve ülke gündemine gelsin. Bu yıl Takoran Kültür Ve Doğa Festivalini başlattık, umarım bundan sonra da devam eder, ben katılım ve desteklerinden ötürü birbirinden değerli hocalarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu