Geleceğin Mucitleri Sertifikalarını Aldı

Geleceğin Mucitleri Sertifikalarını Aldı

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve STEM Merkezi iş birliğiyle düzenlenen Robotik Kodlama ve Tasarım Atölyesi eğitimlerine katılan 165 küçük mucitlerin sertifikaları verildi.

26 Temmuz 2018 - 14:41

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve STEM Merkezi iş birliğiyle düzenlenen Robotik Kodlama ve Tasarım Atölyesi eğitimlerine katılan 324 çocuktan başarı gösteren 165 küçük mucitlerin sertifikaları verildi.3 ay süren Robotik Kodlama ve Tasarım Atölyesi, büyük ilgi gördü.

Çocukların zihinsel ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunan eğitsel ve bilimsel faaliyetlerle mutlu ve başarılı nesillerin yetişmesini atölyeye aralarında anaokulu öğrencilerinin de bulunduğu 324 çocuk katıldı.

Teknolojinin hızla geliştiği, dijitalleşmenin sürekli daha da arttığı günümüzde, çocukları robotik bilimine teşvik etmek amacıyla düzenlenen atölye çalışmasındaki eğitimler alanında uzman eğitmenler tarafından verildi. 3 aylık çalışma sonunda ise atölyeye düzenli olarak katılan 165 çocuk sertifika almaya hak kazandı,

Atölye çalışması süresince verilen eğitimlerle; motor becerilerini geliştiren, erken yaşta mekanik düzeneklerin nasıl çalıştığı ve parçalarının nasıl sökülüp takıldığını öğrenerek geleceğin robotlarını tasarlama yolunda ilk adımlarını atan çocuklara sertifikaları törenle verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kılıçdaroğlu Saldırıya Uğradı
Kılıçdaroğlu Saldırıya Uğradı
Engelsiz Ceylanlara Coşkulu Karşılama
Engelsiz Ceylanlara Coşkulu Karşılama