GEM Merkezi Öğrencilerden Osmanbey Kampüsüne Gezi

GEM Merkezi Öğrencilerden Osmanbey Kampüsüne Gezi

Suriyeli 12. Sınıf öğrencileri için GEM Koordinatörü Bilal Fırat ve öğretmenleri tarafından Harran Üniversitesi Osmanbey kampüsüne gezi düzenledi.

16 Kasım 2018 - 16:12

Şanlıurfa Eyyubiye ilçesi Şair Abdi Geçici Eğitim Merkezinde (GEM) eğitim gören Suriyeli 12. Sınıf öğrencileri için GEM Koordinatörü Bilal Fırat ve öğretmenleri tarafından Harran Üniversitesi Osmanbey kampüsüne gezi düzenledi.

GEM Koordinatörü, Yabancı uyruklu öğrenciler YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) sınavlarının sonuçlarına göre Türkiye’deki üniversitelere başvuruda bulunabilir ve yeterli puanı alan öğrenciler kayıt yaptırmaya hak kazandığını dile getirdi. Bu kapsamda Geçici Eğitim Merkezi’mizde okuyan öğrencileri YÖS sınavına hazırlık sürecinde bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri kapsamında Harran Üniversitesine gezi düzenledik. İlk önce öğrencilerle Harran Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezigezildi. Burada Kimyager Eyüp Yaşar ve diğer yetkililer tarafından öğrencilere yapılan çalışmalar ve bu çalışmalarda kullanılan cihazlar hakkında bilgi verildi. Daha sonra ziraat fakültesine geçildi . Ziraat Fakültesinde Araştırma Görevlisi Hamza Yalçin tarafından fakülte hakkında bilgi verdi. Fakültelerinde de yabancı uyruklu öğrencilerinin bulunduğunu söyledi. Daha sonra öğrenciler kampüste bulunan El –Battani Kütüphanesi gezildi. Öğrencilerle birlikte kampüste bulunan sosyal alanlalar gezildikten sonra öğrencilere Kuveyt Said Yardım Derneği tarafından yapılan ikramdan sonra gezi tamamlandı.

GEM Koordinatörü Bilal Fırat, bu etkinliğin organize edilmesinde yardımcı olan Üniversite Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Karadağlı’ya, Yrd. Doç.Dr. Eyyüp Karaoğul’a, Kimyager Eyüp Yaşar’a, Arş. Gör. Hamza Yalçin’a ve gezimizi finanse eden Kuveyt Said Yardım Derneğine teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x