Genç tıbbiyeliler beyaz önlüklerini giydi

Genç tıbbiyeliler beyaz önlüklerini giydi

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde bu yıl birinci sınıfa başlayan öğrenciler, beyaz önlüklerini giyerek ilk derslerini yaptı.Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazanan...

05 Eylül 2016 - 13:57 - Güncelleme: 05 Eylül 2016 - 15:02

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde bu yıl birinci sınıfa başlayan öğrenciler, beyaz önlüklerini giyerek ilk derslerini yaptı.
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazanan öğrencilere ilk dersi Prof. Dr. Oya Kutlay verdi. Genç tıbbiyelilere beyaz önlükleri ise Rektör Yusuf Ulcay tarafından giydirildi. Öğrencilerin heyecanı yüzlerinden okundu. Türkiye'nin 115 bin doktora daha ihtiyacı olduğunu ifade eden Rektör Yusuf Ulcay, "Hayata geçirdiğimiz çalışmalarla daha da ileri noktaya taşıdığımız Uludağ Üniversitesi, eğitim kalitesi, bilimsel araştırma projeleri, şehre ve ekonomiye katkı sağlayan çalışmaları ve örnek yatırımlarıyla Türkiye'de de adından söz edilen bir kimliğe kavuşuyor. Bu sayede üniversitemiz kaliteli eğitim almak isteyen gençlerin ilgi odağı haline geldi. Bu yılki LYS sonuçlarına göre Uludağ Üniversitesi'ne yerleşen her 4 öğrenciden biri üniversitemizi ilk tercih olarak yazdı. Geçen yıl üniversiteyi kazananların ortalama 10-20'nci sıralarda tercih ettiği üniversitemiz, bu sene ilk 5 tercih arasında yer aldı. Kaliteli akademik kadrosu ve uygulamalı eğitim imkanlarıyla öne çıkan tıp fakültemiz de, aynı şekilde Türkiye derecesi yapan öğrencilerimiz için bir cazibe merkezi oldu" dedi.
Türkiye'nin en iyi 10 eğitim kurumu arasına yükseltmek istedikleri UÜ bünyesinde, sadece Bursa'ya değil, bütün Güney Marmara'ya sağlık hizmeti sunan sağlık uygulama araştırma merkezini yeni yatırımlarla daha da güçlendirdiklerini anlatan Rektör Yusuf Ulcay, "Türkiye'nin 100 bin kişiye düşen doktor sayısında OİSTİ ortalamasını yakalaması için hekim sayısını 245 bine çıkarması gerekiyor. Türkiye'nin 115 bin doktora daha ihtiyacı var" diye konuştu.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MHP Milletvekili Adayları Şanlıurfa'ya Geldi
MHP Milletvekili Adayları Şanlıurfa'ya Geldi
İYİ Parti Şanlıurfa'nın Adayları Değişiyor Mu ?
İYİ Parti Şanlıurfa'nın Adayları Değişiyor Mu ?