Gençler yeteneklerini yarıştırıyor

Gençler yeteneklerini yarıştırıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Gençler Arası Kültür ve Sanat” yarışmalarının ilk safhası olan İl Birinciliği yarışmaları Şanlıurfa’da başladı.

27 Şubat 2018 - 15:49

Yarışmalar Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren Gençlik MerkezlerindeŞiir Okuma-Tiyatro-Türk Müziği ve Bilgi olmak üzere 4 başlıkta düzenleniyor.

Türkiye’nin 81 ilindeki Gençlik Merkezlerine üye olan gençlerin yeteneklerini sergilemesi noktasın büyük önem arz eden yarışmalardan Kim Bilir Bilgi yarışması ve Sahne Sırası Sende Türk sanat müziği il Birinciliği yarışması sona ererken Şiir okuma ve Tiyatro yarışması yeteneklerini keşfetmeye devam ediyor.

“KİM BİLİR” BİLGİ YARIŞMASI SONA ERDİ

Kültür ve Sanat Şöleni Şanlıurfa’da yaklaşık 300 öğrencinin katıldığı “Kim Bilir” bilgi yarışmasıyla başladı. Bilgi yarışmasının il birincileri ileriki günlerde bölge finalinde Şanlıurfa’yı Mardin ilinde temsil edecek.

“SAHNE SIRASI SENDE” TÜRK MÜZİĞİ YARIŞMASI SONA ERDİ

Gençler arası Türk Müziği “Sahne Sırası Sende” yarışmasında ise gençler hem eğlendi hem de sesleriyle kıyasıya mücadele etti. Yaklaşık 150 gencin katıldığı yarışmada alkışlar hiç susmadı.

Geleneksel sanatımızın gençler arasında yayılması ile gençlerin sanata ve temel değerlerimize sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi amacıyla düzenlenen Kültür Sanat Yarışmalarının İl Birinciliği safhası tiyatro ve şiir okuma yarışmalarıyla devam ediyor.

10 Mart’a kadar devam edecek olan İl Yarışmalarından sonra 20 Mart-3 Mayıs Grup Finalleri ve 12-15 Mayıs tarihlerinde Türkiye Finalleri gerçekleştirilecek. Yarışmalarda Türkiye Birinciliği kazanan gençler yurt dışı gezisi ile ödüllendirilecek. Türkiye derecesinde iki ve üçüncü olanlara ise Gençlik ve Spor Bakanlığı alanlarıyla ilgili ödüller verecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak Parti Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan Adayları 2019 Açıklandı
Ak Parti Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan Adayları 2019...
Şanlıurfa'da Fuhuş Baskını 15 Kişi Tutuklandı
Şanlıurfa'da Fuhuş Baskını 15 Kişi Tutuklandı