Gençlik ve Kültür Merkezi, hizmete girdi

Gençlik ve Kültür Merkezi, hizmete girdi

Haliliye Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Recep Tayyip Erdoğan Gençlik ve Kültür Merkezi, yapılan Mart ayı etkinlikleriyle hizmete sunuldu.

28 Mart 2019 - 16:23

Mehter gösterisi, seminer ve konser etkinlikleri düzenlenen programda konuşan Başkan Fevzi Demirkol, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için yapımını tamamladığımız Recep Tayyip Erdoğan Gençlik ve Kültür Merkezimiz, Şanlıurfa’mıza hayırlı olsun” dedi.

Başkan Fevzi Demirkol’un projeleri arasında yer alan ve alınan meclis kararıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismi verilen Osman Gazi Mahallesindeki Gençlik ve Kültür Merkezi, Mart ayı etkinlikleriyle hizmete girdi. Başkan Fevzi Demirkol, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen program, Haliliye Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisiyle başladı.

Halk oyunlarının ardından Şanlıurfa’nın ilk ve tek mehter takımı olan Mehteran-ı Haliliye ile devam eden programda konuşan Başkan Demirkol, gençler için hizmete sundukları merkezin Şanlıurfa’ya hayırlı olmasını diledi. Gençler için yaptıkları merkezde kütüphanelerin, dersliklerin, satranç odaları ve eğlence alanlarının olduğunu ifade eden Başkan Demirkol, gençlerin spor yapmalarını sağlamak için kadın ve erkekler için ayrı havuzlar, spor salonları ve sauna yaptıklarını söyledi.

Başkan Demirkol’un ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi de, yapılan merkezin tüm Şanlıurfa’ya ve Haliliye’ye hayırlı olmasını dileyerek, emekleri için Başkan Demirkol’a teşekkür etti.

GENÇLERE MOTİVASYON EĞİTİMİ VERİLDİ

Konuşmaların ardından Recep Tayyip Erdoğan Gençlik ve Kültür Merkezindeki Konferans Salonunda, sınavlara hazırlanan gençler için motivasyon eğitimi verildi. Akademisyen- İletişim Uzmanı Zaim Başaslan tarafından verilen “Hayatımız Sınav” adlı eğitimde, gençlerin motivasyonu için gerekli bilgileri aktardı. Eğitimin ardından Başkan Demirkol, Akademisyen Başaslan’a teşekkür etti.

ADİL SARAÇ’IN İMZA GÜNÜ DÜZENLENDİ

Eğitimden sonra Haliliye Belediyesi tarafından Adil düzenlenen ve Adil Saraç’ın konuşmacı olduğu “Hayata ve Sanata Dair Şanlıurfa” konulu söyleşiler için hazırlanan belgesellerin DVD imza günü düzenlendi.

PROGRAM, TSM KONSERİ İLE SONA ERDİ

Mart ayı etkinlikleri, düzenlenen Türk Sanat Müziği konseri ile sona erdi. İsmail Hakkı Karaca’nın sahne aldığı konser, izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Takla Atan Motosikletin Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Takla Atan Motosikletin Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Budak Ailesinin Acı Günü
Budak Ailesinin Acı Günü