Gezici Öğretmenler Köylerde Eğitim Sunuyor

Gezici Öğretmenler Köylerde Eğitim Sunuyor

Şanlıurfa Ceylanpınar’da Gezici Öğretmen Projesi ile okul öncesi öğrencileri için 10 öğretmen ve 10 hizmetli okuldan 10 servis aracıyla köylerdeki öğrencilere eğitim sunacak.

03 Ekim 2018 - 08:47 - Güncelleme: 04 Ekim 2018 - 23:10

Şanlıurfa Ceylanpınar’da taşıması yapılamayan okul öncesi öğrencileri için Gezici Öğretmen Projesi uygulamasında 10 öğretmen ve 10 hizmetli okuldan Ceylanpınar Meb tarafından ayarlanan 10 servis aracıyla köylere, çocukların ayağına giderek öğrencilere eğitim sunacak. Projenin amacı, öğrencilerin okul öncesi zihinsel ve bedensel gelişimini sağlamak, katkıda bulunmak.

Ceylanpınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kılıç, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması üzerinde çalıştıklarını ifade etti. İlkokul, ortaokul ve lisede taşımalı eğitimde olduğunu, ancak okul öncesi eğitimde böyle bir sistem olmadığını belirtti. Kılıç’ın açıklamalarına göre okul öncesi eğitimde taşımalı eğitim olmayacak. Gezici öğretmenlik ile bu çocuklara okul öncesi eğitim verilecek.

Ceylanpınar’da okul öncesi okullaşma oranı yüzde 99.99’a ulaştı

‘Beşeri sermayeyi nitelikli kılan, eğitimdir. Eğitim sisteminin iyileştirilmesi, okullaşma oranının artırılması, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması müdürlüğümüzün her döneminde değişmez hedefi olmuştur’ ifadelerini kullanan Ceylanpınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kılıç “İlk olarak oluşturulan ikna timleri aracılığıyla 2 bin 851 veli ile görüştük. Projeyi kısaca anlattık. Çocuklarının ana sınıfı eğitimi aldıkları zaman ne şekilde gelişeceklerini söyledik. Okulda uygulayacağımız etkinliklerin hangi alanları kapsayacağı hakkında bilgiler verdik. Psikomotor kazanımlardan tutun sanat, Türkçe, matematik, temizlik, görgü kuralları, ahlak kazanımları sağlanacak. Aslında çocukları her anlamda eğitmeye çalışacağımızı anlattık. Birinci sınıfa gittiklerinde hem sınıf öğretmenlerinin hem de velilerin işlerinin kolaylaşacağını, bundan dolayı da ana sınıfı eğitimin çok önemli olduğunu dile getirdik. Proje daha da kapsamlı hale gelerek yaygınlaşırsa, anasınıfı eğitimi almayan hiçbir öğrenci kalmaz diye umuyorum” dedi.

2018/10/2018-10-03-08-51-20.jpg
2018/10/2018-10-03-08-51-20_1.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfa'da Bu Sitede Aidatı Geciktiren Faiz Ödüyor
Urfa'da Bu Sitede Aidatı Geciktiren Faiz Ödüyor
Hızlı Tren Kazasında Urfalı Aday Adayı Öldü
Hızlı Tren Kazasında Urfalı Aday Adayı Öldü