Girne İlkokulunda Otizm Haftası Farkındalık Ziyareti

Girne İlkokulunda Otizm Haftası Farkındalık Ziyareti

Viranşehir Girne İlkokulu özel eğitim sınıfı öğrencileri 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit’i makamında ziyaret etti

03 Nisan 2018 - 12:52

Viranşehir Girne İlkokulu özel eğitim sınıfı öğrencileri 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit’i makamında ziyaret etti. Özel Eğitim sınıfı öğrencileri hakkında Girne İlkokulu Müdürü Bilal Güney’den bilgi alan Kaymakamı Ömer Çimşit otizmli öğrenciler ile yakından ilgilendi.

Toplumda daha yüksek düzeyde otizm farkındalığı oluşturmasının gerektiğini vurgulayan Kaymakam Ömer Çimşit: “2 Nisan, tüm dünyada otizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmayı amaçlayan bir tarih. Dolaysıyla bu gün otizme dikkat çekmekle yaşadığımız toplumun bir ferdi olan otizmli çocuklarımızın varlığını tekrar fark etmiş oluyoruz. Her çocuğumuz hakkı olan kaliteli eğitimden tüm öğrencilerimizin faydalanması öncelikli hedeftir. Otizmli çocuklarımızın tek tedavi yöntemi özel eğitimdir. Devletimizin attığı adımlar ve getirdiği yasal düzenlemeler ile engelli vatandaşlarımızın eğitim, istihdam, sağlık hizmetleri, bakım ve sosyal güvenliğe ilişkin sorunlarının çözümünde büyük bir mesafe kat edildi. İlçemizde başta Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve Rehabilitasyon Merkezleri başta olmak üzere engelli bireylerimizin buralarda özel bir şekilde eğitim almaktadırlar” ifadelerini kullandı.Öğrencilere hediye takdim eden Kaymakamı Ömer Çimşit daha sonra otizmli öğrenciler ile“Otizm Farkındalık Mesajı” verdi.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akpiyar Semt Pazarı Hizmete Açıldı
Akpiyar Semt Pazarı Hizmete Açıldı
Sibel Toptan Projeler Şube Müdürlüğüne Atandı
Sibel Toptan Projeler Şube Müdürlüğüne Atandı