Göçerlerin bir mağduriyeti daha giderildi-Videolu Haber

Göçerlerin bir mağduriyeti daha giderildi-Videolu Haber

Şanlıurfa Ceylanpınar ilçende Göçerlerin bir mağduriyeti daha giderildi, ilçeye en uzak iki mahallesinde stablize yol çalışmaları başladı.

21 Kasım 2017 - 15:35

Şanlıurfa Ceylanpınar ilçe kırsalında yaşayan ve merkeze en uzak yerleşim yerlerinden olan Sufra ve Hamık göçer yerleşim yerine medeniyet uzanıyor. Neredeyse yüz yıla yakın bir zamandır Şanlıurfa Ceylanpınar bölgesinde yaşayan ancak göçer oldukları için hemen hiç bir hizmetten istifade edemeyen Göçerlerin talihi 30 Mart yerel seçimlerinden sonra değişti. İlkel şartlarda yaşayan göçer vatandaşlar 3,5 yılda içme suyundan yola, kültür evinden tapuya kadar bir çok hizmete kavuştular.

GÖÇERLERİN BÜYÜK BİR MAĞDURİYETİNİ DAHA GİDERDİK

Şimdilerde ise "Yol medeniyettir" sloganıyla hareket eden Ceylanpınar Belediyesi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi göçer vatandaşlara uzanan yolları yapıyorlar. Ceylanpınar'a en uzak yerleşim yerlerinden olan Sufra ve Hamık göçerlerinde stablize yol çalışmaları başlarken çalışmaları yerinde inceleyen Şanlıurfa Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bayol, göçer vatandaşların büyük bir mağduriyetlerinin daha giderildiğini söyledi. Sufra ve Hamık yerleşim yerlerinin adete medeniyetten uzak yerler olduğu ifade eden Bayol, "Sufra ve Hamık yerleşim yerlerini ziyaret ettik. Burada göçer vatandaşlarımız yaşıyorlar. Daha önce burada yol bile yoktu. Vatandaşlarımızdan gelen talep üzerine Ceylanpınar Belediyesi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin koordineli çalışması üzerine buradaki yolların durumunu yerinde inceledik. Yaşanan mağduriyeti görünce bu yolun önce stablize yapılması daha sonra da asfalt programına alınmasına karar verildi. Şu anda kırsal hizmet ekiplerimizle birlikte Sufra ve Hamık yerleşim yerlerine bağlanan yolların yapılması için stablize çalışmalarına başlandı. Göçer vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun." dedi. (Şanlıurfa 63 Haber)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yılmaz ve Sezer'den ŞUTSO'ya Ziyaret
Yılmaz ve Sezer'den ŞUTSO'ya Ziyaret
Tabipler Odası Başkanından ŞUTSO'ya Ziyaret
Tabipler Odası Başkanından ŞUTSO'ya Ziyaret