Gönüllerince Eğlendiler

Gönüllerince Eğlendiler

Şanlıurfa'da 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında birbirinden eğlenceli yarışmalarla engelli vatandaşları aynı çatı altında buluşturarak, onların gönüllerince eğlenmesini sağladı.

12 Mayıs 2018 - 15:35

Urfa'da 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinliklerinin yine en çok rağbet gören adresi Şanlıurfa Büyükşehir oldu. Hafta içerisinde bir çok etkinlikler gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, bu kez düzenlediği birbirinden eğlenceli yarışmalarla engelli vatandaşları aynı çatı altında buluşturarak, onların gönüllerince eğlenmesini sağladı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri çerçevesinde şehrin farklı noktalarındaki etkinliklerine devam ediyor. Hafta içinde Türkiye'nin en büyük engelli koordinasyon merkezi olan Şanlıurfa Engelli Koordinasyon ve Yaşam Merkezinde süren etkinliklerin bir sonraki durağı bu kez Harran Üniversitesi oldu. Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda hazırlanan çuval yarışı, yumurta taşıma, halat çekme, ve yoğurt yeme etkinlikleri ile engelli vatandaşlar gönüllerince eğlenme imkanı buldu.

Yoğun ilginin yaşandığı programa Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili M. İlhami Günbeği, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar, Vali Yardımcısı Adem Ünal, Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Mürsel Keçeli ile çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.

GÜNBEĞİ: BÜYÜKŞEHİR'DE ENGEL YOK

Engelli bireylerin sosyal hayat içerisinde aktif olarak yer almaları için Büyükşehir Belediyesi olarak çalıştıklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili M. İlhami Günbeği, “Engelli bireylerin sosyal hayatın içerisinde aktif olarak yer almaları adına Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli gayreti göstermeye çalışıyoruz.  Her yıl olduğu gibi bu yıl da engelliler haftasını büyük bir coşku ile kutluyoruz Büyükşehir belediyesi olarak dün itibariyle programlarımızın startını verdik. Büyükşehir Belediyesi olarak engelli dostu belediyecilik yapmaya gayreti içerisindeyiz. Bu kapsamda tüm ilçelerimizde engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Bunun yanında Engelli Koordinasyon Merkezinde farklı branşlarda engelli bireylere kurs imkânı sağlıyoruz. Engelli bireyleri her alanda olduğu gibi spor alanında destekliyoruz. Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız Süper Lige yükseldi. Engelli bireylerimizin sosyal yaşamlarını kolaylaştırmak adına Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalarımız her zaman devam edecektir” dedi.

ÖZÇINAR: HER ZAMAN ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ

Büyükşehir Belediyesinin Engelli bireylere her zaman destek olmak ile mükellef olduğunu altını çizen  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M. Emin Özçınar ise, “Büyükşehir Belediyesi olarak 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Engelli kardeşlerimizin el emeği göz nuru sergisini açtık ardından Engelli bireylerimizin hazırlamış olduğu pandomi gösterisini ile tiyatro oyununu sergilediler. Bu kardeşlerimizin profesyonel tiyatro ve sanatçı kıskandıracak düzeyde bir gösteri oldu. Büyükşehir Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi Engelli bireylerimizin ikinci evi konumundadır. Büyükşehir Belediyesi Engelli bireylerimize her zaman destek olmak ile mükellefiz” şeklinde konuştu.

Vali Yardımcısı Adem Ünal da, “Büyükşehir Belediyesinin imkanları ile hazırlanmış programda Engelli bireylerimiz gönüller ile eğleneceklerdir. Eskiden eve kapanan engelli bireylerimiz verilen destek ve imkânlar ile gün gün sosyal yaşamın parçası haline gelmişlerdir” şeklinde ifade etti.

Konuşmaların ardından yarışmalara katılım gösteren engelli vatandaşlara madalya ve çeşitli hediyeler verilirken, program Büyükşehir yönetiminin engelli vatandaşlara yapılan yemek ikramına hep birlikte katılımı ile sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x