Gülüm Keçiören Hastanesine Başhekim oldu

Gülüm Keçiören Hastanesine Başhekim oldu

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi iken Hacettepe Üniversitesine atanan Doç.Dr. Mehmet Gülüm Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesine Başhekim olarak atandı.

08 Mart 2018 - 16:23 - Güncelleme: 08 Mart 2018 - 23:07

Şanlıurfa Mehmet Akif Eğitim Araştırma Hastanesinde bir yıl Hastane yöneticiliği ve başhekimliği döneminde hastanenin gelişmesi ve bölge hastanesi olması yolunda ciddi ve başarılı çalışmaları yapan Gülüm’ün Urfa’dan ayrılması ile önemli bir boşluk doldurumamıştı.

Mehmet Gülüm; 1994 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2004 yılında Üroloji Uzmanı oldu. Harran Üniversitesinde Çocuk ürolojisi, Androloji alanları ile ilgilendi. 2013 yılında da Doçent unvanını almıştır. Mehmet Akif Eğitim Araştırma Hastanesinde bir yıl Hastane yöneticiliği ve başhekimliği ve 22. Dönem Şanlıurfa Tabip odası başkanlığı görevlerini de üstlenmiştir. Hidroselde testis dokusunun difüzyon ağırlıklı manyetik rezonans değerleri isimli çalışması ile 2011 yılında Alpay Kelami birincilik ödülünü almıştır. Bilimsel tıp dergilerinde hakemlik ve yönetici editörlük görevleri devam etmektedir. 28 Eylül 2015 te Haccettepe Üniversitesinde atandı.01/03/2018 de Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesine Başhekim olarak atandı.

Şanlıurfa’nın yetiştirdiği başarılı hekimler başka illerde hizmet yapması dikkat çekiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Erin Tübitak 4006 Fuarını Ziyaret Etti
Vali Erin Tübitak 4006 Fuarını Ziyaret Etti
Vali Erin Taraftara Teşekkür Etti
Vali Erin Taraftara Teşekkür Etti