Gündem İdlib

Gündem İdlib

Erdoğan ve Putin G20'de bir araya geldi Putin Türkiye’ye övgüler yağdırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayrıca ABD Başkanı Trump ile ikinci defa bir araya geldi.

02 Aralık 2018 - 14:04

Erdoğan ve Putin G20'de bir araya geldi. İki liderin İdlib’de atılması gereken adımları masaya yatırdığı görüşmede Putin Türkiye’ye övgüler yağdırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Trump ile ikinci defa bir araya geldi. Görüşme 50 dakika sürdü. İki lider Suriye’deki gelişmeler, Cemal Kaşıkçı cinayeti, Halkbank davası ve FETÖ’nün iadesi gibi konuları müzakere etti.

Dünyanın gündemindeki birçok konuda kilit ülke konumundaki Türkiye'ye ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın G20'deki diploması trafiği devam ediyor.

Önceki gün İngiltere Başbakanı Theresa May ve Brezilya Devlet Başkanı Michel Temer ile bir araya gelen Erdoğan, dün önce Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile görüştü. Çin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, iki liderin karşılıklı iş birliğini güçlendirmek ve uluslararası alanda koordinasyonu artırmak için hazır olduklarını ifade ettikleri duyuruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise aynı görüşmede Xi'ye Çin ile olumlu ilişkileri sürdürmekten son derece memnun olduğunu belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü