Güney Doğu Anadolu’nun En İyi Satranççıları Belli Oldu

Güney Doğu Anadolu'nun En İyi Satranççıları Belli Oldu

Türkiye Satranç Federasyonu ve Red Bull’un ortaklaşa düzenlediği Red Bull Chess Masters’ta Muammer Atakan Yarar, Atıl Yücesoy, Yağız Değirmenci ve Zeynep Tofan Güney Doğu Anadolu’yu temsil edecek.

17 Ekim 2018 - 11:39

Türkiye Satranç Federasyonu ve Red Bull’un ortaklaşa düzenlediği Red Bull Chess Masters’ta büyük heyecan Güney Doğu Anadolu Bölgesi elemeleriyle devam etti. Ülkenin 7 bölgesindeki satranç sporcularını dünyada ilk kez düzenlenen bir formatta buluşturan organizasyonda elemelerden galip çıkan Muammer Atakan Yarar, Atıl Yücesoy, Yağız Değirmenci ve Zeynep Tofan, 20 Ekim’de İstanbul’da tarihi dokusuyla dikkat çeken Sirkeci Garı’nda yapılacak büyük finalde Güney Doğu Anadolu’yu temsil edecek.

Farklı formatıyla dikkat çeken satranç turnuvası Red Bull Chess Masters’ta büyük heyecan devam ediyor. Türkiye’nin 7 ayrı bölgesinde yapılacak online elemelerin üçüncüsü Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde gerçekleştirildi. Benzersiz ‘yıldırım’ satranç formatıyla bir ilke sahne olan turnuvanın Güney Doğu Anadolu Bölgesi elemelerinden galip çıkan Muammer Atakan Yarar, Atıl Yücesoy, Yağız Değirmenci ve Zeynep Tofan, 20 Ekim’de İstanbul’da tarihi dokusuyla dikkat çeken Sirkeci Garı’nda yapılacak büyük finalde Güney Doğu Anadolu’yu temsil etme hakkı kazandı.

Premium Chess tarafından özel olarak tasarlanan online satranç platformunda yapılan bölge elemeleri 18 Ekim’de sona erecek. Hızlı tempoda yapılacak büyük final ise 20 Ekim’de İstanbul’da tarihi dokusuyla dikkat çeken Sirkeci Garı’nda gerçekleştirilecek. İstanbul’daki büyük finalde 7 bölgeden 8 takım ve 8’i kadın 32 satranç sporcusu şampiyon olmak için mücadele edecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kamuda 40 bin kişiye iş var
Kamuda 40 bin kişiye iş var
İstanbul'da şafak vakti narkotik operasyonu
İstanbul'da şafak vakti narkotik operasyonu