Hal Pazarından Esnaf Memnun Değil

Hal Pazarından Esnaf Memnun Değil

Şanlıurfa Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Faruk Akbaş ŞANLIURFA 63 COM’a yaptığı özel açıklamalarda bulundu.

09 Kasım 2017 - 14:21

Şanlıurfa Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Faruk Akbaş ŞANLIURFA 63 COM’a yaptığı özel açıklamada; Tabi ben aynı zaman da Türkiye Sebze Halleri Federasyonu Genel Başkanı olmam münasebeti ile hal pazarımızın fiziki yapısından hiç memnun değilim. Birinci konu hal pazarımızın tarım arazileri üzerinde olması bizim en büyük eksikliğimizdir. Biz hiçbir şekilde tarım arazilerimizin imara açılmamasını isterken, bununla ilgili mücadelemizi yaparken ama biz Kıymetli olan biz ovamızın beton yığını haline getiriyoruz. Bunun yanında bizim 2009 yılında yapılmış olan, taşınmış olduğumuz şuanda ki hal pazarımız her ne kadar görsel olarak güzel bir konum teşkil etse de esnafımızın çalışması bakımından tamamen bir fiyaskodur, neden bir fiyaskodur? Çünkü biz halen biz ürünlerimizi kışın yağmurun, çadırın altında, yazın da güneşin altında satmaya çalışıyoruz. Bu da ürünlerimize hem ciddi bir kalite kaybı, hem de ciddi bir maddi Kaybı meydana getirmektedir.

Akbaş; Bundan sonra yapılacak olan hallerin mutlaka üstünün kapalı olması ve dükkânlar da bulunmasını talep etmiştik, bakanlarımız da bu talebimizi olumlu şekilde karşıladılar.

Şanlıurfa Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Faruk Akbaş,  Ankara’da gerek Ticaret Bakanımız, gerek Maliye Bakanımızla yapmış olduğumuz toplantı da bundan sonra yapılacak olan hallerin mutlaka üstünün kapalı olması ve dükkânlar da bulunmasını talep etmiştik, bakanlarımız da bu talebimizi olumlu şekilde karşıladılar. Biz de tabiki bununla ilgili çalışmalar yapıyoruz, bu hal pazarımızın da ömrünün çok uzun olacağını düşünmüyoruz inşallah belirli biz zaman zarfında Urfa’mıza yakışacak daha modern daha güzel şartlar da esnafımızın çalışabileceği bir sit ortamı oluşturmaya çalışıyoruz.

Akbaş; Bizim hal pazarımız maalesef 180 dönüm ciddi bir alan üzerinde kurulmuşken bunların tamamı yeşil alan, tamamı boş alanlardan meydana gelmektedir. Esnafımızın çalıştığı dükkânlar eski dükkânlarımız kadar çok küçük, bizim çalışmamızı kısıtlayacak düzeydedir. Bizim ancak bundan sonra yapacağımız proje inşallah Avrupa standartların da esnafımızı daha güzel bir ortama kavuşturacak ciddi bir fiziki yapı üzerine çalışıyoruz Allah’u Teâlâ’nın hayırlara vesile etmesini temenni ediyorum. Dedi. (Şanlıurfa 63 COM- Özel Haber)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yades ile 7 bin 500 vatandaşa ulaşıldı
Yades ile 7 bin 500 vatandaşa ulaşıldı
Haliliye’de 158 bin ağaç toprakla buluşturuldu
Haliliye’de 158 bin ağaç toprakla buluşturuldu