Halef Karataş Aday Adayı Oldu

Halef Karataş Aday Adayı Oldu

Şanlıurfa’nın Merkez İlçelerinden Eyyübiye Belediye Başkanlığına AK Parti’den Halef Karataş belediye başkanı aday adayı oldu.

10 Kasım 2018 - 14:45 - Güncelleme: 11 Kasım 2018 - 18:21

Şanlıurfa’nın Merkez İlçelerinden Eyyübiye Belediye Başkanlığına AK Parti’den Halef Karataş belediye başkanı aday adayı oldu.Eyyübiye Belediye Başkanlığına Aday Adayı Olan HALEF Karataş kimdir?

1972 yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlk öğrenimini Şair Abdi İlk öğretim Okulunda orta ve lise öğrenimini Şanlıurfa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1997 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Askerlik görevini Elazığ’da tamamladı.

Çiftçilik ile de uğraşan Halef Karataş, değişik şirketlerde çalıştıktan sonra 2000 yılında Jeoloji Araştırma Merkezi ardından 2009 yılında Karataş Jeoloji adı altında kurduğu kendi şirketinde çalışma hayatını sürdürmektedir.

Milli İrade Kız İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanlığı, Şanlıurfa Jeoloji Mühendisleri Derneği Başkanlığı, Kent Konseyi Çevre ve Şehircilik Çalışma Grubu Üyeliği, Dost Meclisi Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Ensar Vakfı Şanlıurfa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Tümsiad Şanlıurfa Şubesi Başkan Vekilliği görevlerini halen yürütmektedir.

1993-1999 yılları arasında Refah Partisi aktif üyeliği ve Milli Gençlik Vakfı Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Temsilciliği görevlerini yürütmüştür. 2014 yılında Şanlıurfa’da AK Parti Siyaset Akademisi kursunu başarıyla bitirmiştir. Aynı yıl yerel seçimlerde Eyyübiye İlçesi Meclis Üyeliği yedek adaylığı yapmıştır. AK Parti Eyyübiye teşkilatında aktif üyeliği devam etmektedir.

İmar alanı planlamalarına esas etüd ve tasarım, Yerel yönetimlerde vizyon ve sorunlara çağdaş çözümler, Belediye kaynaklarının doğru ve etkin kullanımı, Yerel yönetimlerde temsilin tabana yayılması, şeffaf katılımcı yönetim, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığına (Şanlıurfa’da Yerel Yönetim, Çevre ve Şehircilik ) Raporu hazırlayıp sunmuştur. Aktif, proje üreten, kente yön veren STK modeli, Kitap okuma, yüzme ve Futbol, Ortadoğu İslam coğrafyası sorunları ve çözüm önerileri, Suriyeli Mültecilerin entegrasyonu için 8 adet proje hazırlamış olup bunların 2 tanesi Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığına sunulmuştur.

Sosyal ve Ekonomi alanında proje üretimi çalışmalarına ağırlık veren Halef Karataş; Şanlıurfa tarım arazilerinin sulu tarıma kazandırılması için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına da sunulan, Çiftçi Katılımlı Model projesi, Şanlıurfa elektrik sorununun çözümü için Kooperatifler vasıtası ile vatandaş katılımlı GES projesi, Şanlıurfa sanayisini geliştirmek, katma değeri yüksek ürün üretmek için lokomotif Anonim şirket modeli konularında da aktif çalışmalar yürütmektedir.

Ege Üniversitesi öğretmenlik eğitim formasyonu, AK Parti Şanlıurfa Siyaset Akademisi kursu, Kişisel gelişim seminerleri, Yönetim Eğitimi, Grup Çalışması ve Başarı eğitimi ve Mesleki eğitimler almıştır.İyi derecede Bilgisayar kullanıcısı olan Halef Karataş, orta seviyede İngilizce ve Kürtçe, çok iyi seviyede Arapça bilmektedir. Evli ve 8 çocuk babasıdır.

Bu haber 784 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kuzeyin Çocukları Şanlıurfa'yı Gezdi
Kuzeyin Çocukları Şanlıurfa'yı Gezdi
90 derecede çalışıyorlar
90 derecede çalışıyorlar