Halfeti Meslek Yüksekokulu Açıldı

Halfeti Meslek Yüksekokulu Açıldı

Harran Üniversitesi, Şanlıurfa’nın turizm kenti Halfeti ilçesinde meslek yüksekokulu açtı.Yüksekokul 2018-2018 Yılında öğrenci alacak

11 Haziran 2018 - 19:35

Harran Üniversitesi, Şanlıurfa’nın turizm kenti Halfeti ilçesinde meslek yüksekokulu açtı.2018-2019 eğitim-öğretim yılında öğrenci almaya başlayacak olan yüksekokul, aşçılık bölümüne 30, turizm ve seyahat hizmetlerine de 30 öğrenci olmak üzere toplam 60 öğrenci ile hizmete başlayacak. Aşçılık ve mutfak sanatlarının dinamik ve gelişen bir bölüm olduğunu, turizmin ise bacasız fabrika olduğunu belirten Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, “Halfeti, konumu itibariyle çok önem arz eden bir ilçemizdir. Doğal güzellikleri ve tarihi yerleriyle tam bir turizm merkezidir. Üniversiteler, bulunduğu coğrafyayı da göz önünde bulundurup, araştırma yapan, bilgi üreten ve bilgiyi topluma sunan, projeler üreten, teknolojiye yardım eden kuruluşlardır. Üniversitelerin diğer önemli özelliği de, topluma nitelikli insan kazandırmalarıdır. İşte bu okul onlardan birisi olmak için kuruldu” dedi.

“Aşçılık ve turizm alanında eğitimli iş gücüne büyük bir ihtiyaç var”

Rektör Taşaltın, aşçılık ve turizm alanında eğitimli iş gücüne büyük bir ihtiyacın olduğuna dikkati çekerek, “Bulunduğumuz bölge itibarıyla nitelikli elemana ihtiyaç çok fazla. Şanlıurfa gün geçtikçe turistik önemi artan bir şehir olmaktadır. Buradan mezun olan öğrencilerin, sadece aşçılıkla kalmayıp, gastronomi alanında ve ulusal gastronomi mirasımızın korunması, yurt dışına tanıtılması gibi alanlarda da çalışabileceklerini inanıyorum. Aşçılık ve turizm alanlarında yükseköğretim düzeyinde eğitim verecek olan bu okul, istihdam ihtiyacının karşılanması açısından özel bir önem arz etmektedir. Okulun açılmasında maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Halfeti Kaymakamı Sayın Şerafettin Albayrak’a yürekten teşekkür ediyorum. Halfeti ilçesine büyük katkılar sunacak okulumuzun, ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Fadime Düzen
    9 ay önce
    Açık Öğretim aşçılık bölümü okuyorum örgün öğretim olarak okulumu bitirebilirmiyim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu