Halfetili Çiftçilere Zeytin Budama Eğitimi

Halfetili Çiftçilere Zeytin Budama Eğitimi

Şanlıurfa’nın Halfeti İlçesinde Hilalli Mahallesinde zeytin ağaçlarında budama eğitimi verildi. Ardından uygulamalı olarak çiftçilere zeytinde budama gösterildi.

22 Mart 2018 - 10:51 - Güncelleme: 22 Mart 2018 - 19:07

Şanlıurfa’nın Halfeti İlçesinde Hilalli Mahallesinde zeytin ağaçlarında budama eğitimi verildi. Ardından uygulamalı olarak çiftçilere zeytinde budama gösterildi.Tarımsal Yeniliklerin Yaygınlaştırılması “ Zeytin Budama Yayım Projesi” kapsamında Halfeti ilçesi Hilalli Mahallesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şubesince zeytin ağaçlarında budama eğitimi verildi. Ardından uygulamalı olarak çiftçilere zeytinde budama gösterildi.

Yapılan çiftçi toplantısı ve metod demonstrasyonuna, İl Müdürlüğü personelleri, İlçe Müdürü M.Akan AKMEŞE ve İlçe Müdürlüğü personelleri ve çok sayıda çiftçi katılmıştır. Düzenlenen eğitim GAP TAEM den Ziraat Yüksek Mühendisi İsmail TURANOĞLU tarafından verildi.

Zeytin Budama Yayım Projesi Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olup, Proje Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayımlar Dairesi tarafından destekleniyor.

Proje kapsamında İl Müdürlüğü tarafından 1 günlük Hizmet içi Eğitim toplantısı ve Karaköprü,Bozova ve Birecik İlçeleri olmak üzere 3 adet Çiftçi Toplantısı ve Uygulamalı Metod Demonstrasyonu gerçekleştirdi.(Şanlıurfa 63 Haber- Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞUTSO'da Uluslararası Ticaret Eğitimi Verilecek
ŞUTSO'da Uluslararası Ticaret Eğitimi Verilecek
Filoloji Üniversitesi Birecik'i Keşfedecek
Filoloji Üniversitesi Birecik'i Keşfedecek