Halil Fincan Personel Genel Müdürü Oldu

Halil Fincan Personel Genel Müdürü Oldu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa AK Parti Milletvekili  Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlıkta ekibini kurmaya başladı. Personel Genel Müdürlüğüne Halil Fincan'ı Atadı

21 Kasım 2017 - 14:37 - Güncelleme: 21 Kasım 2017 - 15:05

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa AK Parti Milletvekili  Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlıkta ekibini kurmaya başladı. Uzun bir süredir kadro değişikliğine gitmeyen Fakıbaba, düğmeye bastı. Personel Genel Müdürü ile Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü görevinden alındı.

TARIM BAKANLIĞINDA BEKLENEN DEĞİŞİKLİK

Tarım Bakanlığı'nda iki önemli kurumda mevcut genel müdürler görevlerinden alınırken, yerine atamalar yapıldı.

PERSONEL VE ESK GENEL MÜDÜRLERİ DEĞİŞTİ, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda Personel Genel Müdürü ile Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü görevinden alındı.

FAKIBABA İLK ATAMA KARARINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa AK Parti Milletvekili  Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlıkta ilk önemli atama kararlarını gerçekleştirdi.

VEKALETEN YÜRÜTÜYORLARDI

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Genel Müdürü Yaşar Güçlü ile Et ve Süt Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ethem Kalın, görevlerinden alındı. Her iki isim de görevlerini vekaleten yürütüyordu.

ALINANLARIN YERİNE ATAMA YAPILDI

Görevden alınan isimlerin yerine ise vekaleten atamalar yapıldı.

ESK'YA OSMAN UZUN GETİRİLDİ

Et ve Süt Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürlüğü'ne Hayvancılık Genel Müdürü Osman Uzun getirildi.

HAYVANCILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ATAMA YAPILMADI

Osman Uzun'un yerine ise henüz bir atama yapılmadı.

PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE SAĞLIK BAKANLIĞINDAN ATAMA

Personel Genel Müdürlüğü'ne ise Sağlık Bakanlığı Denetim Hizmetleri Başkanı Halil Fincan getirildi. YAŞAR GÜÇLÜ HUKUK MÜŞAVİRİ OLARAK DEVAM EDECEK

Personel Genel Müdürlüğü'ne vekaleten bakan Yaşar Güçlü ise Bakanlık 1'nci Hukuk Müşaviri olarak devam edecek.

ATAMALAR DEVAM EDECEK

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda üst düzey atamalara ilişkin uzun bir süre bir çalışmanın yapılmaması eleştiri konusu olmuştu. Bakanlıkta üst düzey bürokratlara yönelik değişikliklerin devam edeceği kaydediliyor.

PERSONEL GENEL MÜDÜRÜ HALİL FİNCAN KİMDİR?

1955 yılında Şanlıurfa Birecik'te doğdu. İlk, orta ve Lise öğrenimini Birecik’te tamamlamıştır. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi (Gazi Üniversitesi) İşletme Muhasebe bölümünden mezun olmuştur. 1985 yılında Sağlık Bakanlığında müfettişlik görevine başlamış, 1991 yılında Başmüfettişlik görevine atanmıştır. Ayrı tarihlerde olmak üzere 3 dönem Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2012 yılında Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu Denetim Hizmetleri Daire Başkanı olarak atanmış ve 2,5 yıl bu görevde bulunmuştur. Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu İzleme Ölçme ve Değerlendirme Kurum Başkan Yardımcılığında Daire Başkanı olarak görev yapmıştır. 20.07.2016 tarihinden itibaren Sağlık Bakanlığı Denetim Hizmetleri Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.(TARIMDAN HABER)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yılmaz ve Sezer'den ŞUTSO'ya Ziyaret
Yılmaz ve Sezer'den ŞUTSO'ya Ziyaret
Tabipler Odası Başkanından ŞUTSO'ya Ziyaret
Tabipler Odası Başkanından ŞUTSO'ya Ziyaret