Haliliye’de 114 Kişinin Tapu Sevinci

Haliliye'de 114 Kişinin Tapu Sevinci

Şanlıurfa Haliliye ilçesi Sırrın Mahallesine bağlı Gürcütepe Bölgesinde tapu sorunu yaşayan 114 gerçek sahibin tapuları hak sahiplerine verildi.

21 Eylül 2018 - 10:29

Şanlıurfa Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Sırrın Mahallesine bağlı Gürcütepe Bölgesinde senelerdir tapu sorunu yaşayan 114 gerçek sahibinin, tapu sorununu çözüme kavuşturdu. Tapu maliklerine, düzenlenen törenle tapularını dağıtan Başkan Demirkol, “Mevzuat çerçevesinde, Haliliye Belediyesinin teknik ekipleri çalışarak bu tapu meselesini çözdüler. 114 sakinimizin tapu almasını sağlamış bulunmaktayız” dedi.

Mahallenin taleplerine anında cevap verip, halkın ihtiyaç duyduğu alanlarda çalışmalar icra eden Başkan Fevzi Demirkol, Gürcütepe Bölgesinde yaşayan vatandaşların tapu sorununu çözüme kavuşturdu. Bölgede bulunan 114 evin tek parça olan tapusu, Haliliye Belediyesi teknik ekibinin çalışmaları sonucunda çözüldü. Tapuların dağıtımı için Gürcütepe’de düzenlenen törene Başkan Fevzi Demirkol, Başkan yardımcısı Osman Uludağ, Sırrın Mahalle Muhtarı İbrahim Kara ve Gürcütepeli vatandaşlar katıldı.

Tapu dağıtımında konuşan Başkan Demirkol, Haliliye Belediyesi olarak yakarış alacak hizmetlerde yorulmak bilmediklerini söyleyerek, şunları kaydetti:

“Sizler, hepimiz için çok önemlisiniz. Haliliye Belediyesi olarak anlayışımız; önce Cenab-ı Hakk’ı memnun etmek, daha sonra halkı memnun etmek. Neticesi, sonucu yakarış olan tüm çalışmalarda en başta, en önde yer almak. Sonucu yakarış olan, sonucu halkımızın memnuniyeti olan bütün çalışmalarda Haliliye Belediye Başkanı olarak bizzat ben ve çalışanlamış olurımız yorulmak bilmez. Çünkü yapmış olduğumuz işlerin, insanoğlunun memnuniyeti noktasında, insanoğluımızın huzuru, itimatı, geleceğe umutla bakmasını sağlayacak çalışmalar olduğu zaman hepimiz gecemizi, gündüzümüze katarız ve ne gerekirse onu yaparız. Gürcütepe’nin kuruluşundan bu tarafa devam eden tapu meselesi vardı ve hiçbir evin tapusu yoktu. Evler yapılmış, dükkanlar yapılmış fakat buraların tapusu yoktu. Biz de, mevzuat çerçevesinde, Haliliye Belediyesinin teknik ekipleri çalışarak bu tapu meselesini çözdüler. 114 sakinimizin tapu almasını sağlamış bulunmaktayız.”

Mevzuşmaların peşinden Başkan Demirkol, tapu maliklerine tapularını taktim ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti. Vatandaşlar da, senelerdir idame eden tapu problemlerını çözen Başkan Demirkol’a teşekkür ettiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x