Haliliye’de 7 Parkın Çalışması Bitti, 2 Park’ta Devam...

Haliliye'de 7 Parkın Çalışması Bitti, 2 Park'ta Devam Ediyor-Videolu Haber

Şanlıurfa Haliliye’de 7 Parkın Çalışması Biterken, Ahmet Yesevi ve İmam Bakır mahallelerinde 2 yeni parkın yapım çalışmaları devam ediyor.

28 Kasım 2017 - 10:43

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi, yemyeşil Haliliye hedefiyle ilçe genelindeki yeşil alan miktarını gün geçtikçe arttırıyor. Devteşti Mahallesinde 7 yeni parkın yapımında son gelinirken, Ahmet Yesevi ve İmam Bakır mahallelerinde 2 yeni parkın yapım çalışmaları devam ediyor.

Başkan Fevzi Demirkol’un ‘yemyeşil Haliliye’ hedefiyle çalışmalarını aralıksız devam ettiren Haliliye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, mevcut parklardaki düzenleme çalışmalarının yanında yeşil alanların miktarını arttırmaya yönelikte çalışmalarını sürdürüyor.

Haliliye’de yeni park ve yeşil alanların sayısını arttırmaya yönelik yürütülen çalışmalar doğrultusunda Ahmet Yesevi Mahallesinde 9821 Sokak ile 9844 Sokakların birleştiği noktada 4 bin 318 metrekarelik, İmam Bakır 664 Sokakta ise bin 377 metrekarelik parkların çalışmaları devam ediyor.

Yapılan peyzaj planıyla Ahmet Yesevi’deki park için sedir, süs eriği, top akasya, süs elması, çiçekli akasya, erguvan ve çınar yapraklı dut türlerinden oluşan toplamda 120 ağacın, İmam Bakır’daki park için ise top mazı, çiçekli akasya, gülibrişim akasya, Arizona servisi, limoni servi, dut ve süs elması türlerinden oluşan toplam 62 ağacın dikimi planlandı.

Öte yandan Devteşti Mahallesinde de, toplamda 30 bin metrekarelik 7 parkın yapım çalışmalarında da sona yaklaşıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harran'da Okula Gitmeyen Öğrenci Kalmayacak
Harran'da Okula Gitmeyen Öğrenci Kalmayacak
Boşaltılan Hastane Binası Bağımlıların Meskeni Oldu
Boşaltılan Hastane Binası Bağımlıların Meskeni Oldu