Haliliye’de Evde Bakım Hizmeti Yüzleri Güldürüyor-Videolu...

Haliliye'de Evde Bakım Hizmeti Yüzleri Güldürüyor-Videolu Haber

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi, 4 kadın ve 3 erkek personelden oluşan ekibi ile evde bakım hizmetiyle yüzleri güldürüyor.

25 Ekim 2017 - 14:37

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi, 4 kadın ve 3 erkek personelden oluşan ekiple, ihtiyaç sahibi, bakıma muhtaç, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik, saç-sakal ve kişisel bakım hizmetini de içeren evde bakım hizmetiyle yüzleri güldürüyor.

Şanlıurfa Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un ‘benim bir belediyem var’ anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 2 yıl önce başlattığı evde bakım hizmetini devam ettiriyor. Günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım hizmetine ihtiyaç duyan; yaşlı veya engelli vatandaşların kişisel bakımları ile yaşadıkları evin temizlik ihtiyaçlarını 7 kişilik ekiple devam ettiren Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ihtiyaç sahiplerinin evlerini periyodik olarak ziyaret ederek, çalışmalarını yürütüyor.

Ekip, belirlenen ihtiyaçlar kapsamında ihtiyaç sahibine; saç-sakal kesimi, el-ayak tırnak kesimi, ev temizliği hizmeti veriyor, camlar siliniyor, ihtiyaç halinde bulaşıkları yıkanıyor.

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen evde bakım hizmeti, vatandaşlardan da tam not aldı. Evlerinde bakım ihtiyaçları görülen ev sahipleri, hizmetlerinden dolayı Haliliye Belediyesine ve Başkan Fevzi Demirkol’a teşekkür ettiler.

Öte yandan hizmetten yaralanan vatandaşlara yönelik, program dahilinde Karaali Kaplıcalarına sağlık turları da Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünce düzenleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ertekin Ailesinin Acı Günü
Ertekin Ailesinin Acı Günü
Tenis Oyun Dünyası Açılışa Gün Sayıyor
Tenis Oyun Dünyası Açılışa Gün Sayıyor