Haliliye Haşerelere Karşı İlaçlanıyor

Haliliye Haşerelere Karşı İlaçlanıyor

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi, sinek ve haşerelerle mücadelede yürüttüğü ilaçlama çalışmalarını gece geç saatlere kadar devam ettiriyor

20 Mayıs 2018 - 23:17

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi, sinek ve haşerelerle mücadelede yürüttüğü ilaçlama çalışmalarını, yoğunlaştırarak gece geç saatlere kadar devam ettiriyor. Geçen yaz aylarından itibaren ara verilmeden devam eden ilaçlama çalışmaları, merkez mahallelerin yanı sıra, kırsal mahallelerde de sürdürülüyor.

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi İlaçlama Birimi, ilçe genelindeki haşere ve sinekle mücadele çalışmalarını hummalı şekilde sürdürüyor. Sinek ve haşerelerin yoğun olarak bulunduğu dere yatakları, ahırlar ve ağaçlık alanlarda, çeşitli yöntemler kullanan ekipler; Ramazan Ayı nedeniyle vatandaşların gece geç saatlere kadar dışarda bulunmasından dolayı da çalışmalarını ilerleyen saatlere kadar da devam ettiriyor. ULV ve mist blower araçlarıyla devam eden ilaçlama çalışmaları, ilçe genelinde merkez mahallelerin yanı sıra, kırsal mahallelerde de ekipler tarafından sürdürülüyor.

15 araç ve 30 personelle, gündüz ve gece vardiyası olmak üzere 2 farklı mesai yapan ekipler, mücadele çalışmalarını titizlikle devam ettiriyor. Geçen yaz aylarından itibaren ara verilmeden devam ettirilen ilaçlama çalışmalarında, larva mücadelesi de ekipler tarafından yoğun şekilde yürütülmüştü

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İsmail Yılmaztekin 6 apt. no:7 501. sok.
    10 ay önce
    Ne ilaçlanması çevre yolu kanal kenarında oturuyorum daha önce görmediğim haşereler bile evlerin içine doluyor çalışmalar çok yetersiz bu konuda çok hassas olunmasını istiyoruz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x