Haliliyeli Anneler, Çocuklarıyla Okuyor-Videolu Haber

Haliliyeli Anneler, Çocuklarıyla Okuyor-Videolu Haber

Şanlıurfa Haliliye Annemle Okuyorum adıyla geçtiğimiz haftalarda başlatılan proje kapsamında birinci grup anne ve 6’ncı sınıf öğrencisi çocukları, okudukları Siyer-i Nebi Kitabından sınava tabi tutuldu

27 Mart 2018 - 15:09

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi tarafından okuma seferberliği kapsamında yürütülen çalışmalar kapsamında hayata geçirilen “Annemle Okuyorum” projesi kapsamında birinci grupta yer alan anne ve çocuklarına, okudukları kitapla ilgili sınav yapıldı. Sınav öncesi anne ve çocuklarıyla bir araya gelen Başkan Fevzi Demirkol, “Haliliye Belediyesi olarak eğitime, ailelerimize, gençlerimize çok büyük önem vermekteyiz” dedi.

Annemle Okuyorum adıyla geçtiğimiz haftalarda başlatılan proje kapsamında birinci grup anne ve 6’ncı sınıf öğrencisi çocukları, okudukları Siyer-i Nebi Kitabından sınava tabi tutuldu. Haliliye Belediyesi Eğitim ve Gençlik Merkezindeki sınav öncesinde, Başkan Fevzi Demirkol anne ve çocuklarıyla bir araya geldi. Gençlerin eğitimi konusunda her zaman ailelerinin yanında olduklarını ifade eden Başkan Demirkol, okuma seferberliği konusunda çalışmalarının da devam edeceğini söyledi. Başkan Demirkol, anne ve çocuklarının ayrı salonlarda sınava girdikleri deneme sınavı kitapçıklarını dağıttıktan sonra başarılar diledi.

Projeye ilişkin açıklama yapan Başkan Fevzi Demirkol, “Haliliye Belediyesi olarak eğitime, ailelerimize, gençlerimize çok büyük önem vermekteyiz. Aile bütünlüğünü, aile içerisinde anne ile çocukları arasında iletişimi sağlamak ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin okuması adına Annemle Okuyorum şeklinde bir kampanya başlattık. Bu kampanyamızda, anneler ve çocukları aynı kitabı okudular ve o kitabı okuduktan sonra anneler ayrı, çocuklar ayrı şekilde test şeklinde sınava tabi tutulmaktadırlar. Bu sınav sonucunda başarılı olan anne ve çocukları mükâfatlandırılacaktır. Bu okuma programımızda, Peygamberimizin örnek hayatını hem annelerimizin hem çocuklarımızın anlaması adına Siyer-i Nebi Kitabı dağıttık ve bu kitaptan sınav yapıyoruz” diye konuştu.

Yapılan sınavdan başarılı olan anne ve çocuklarına, çeşitli ödüller taktim edilecek. Gençlerin eğitimine önem veren ve bu alanda çeşitli çalışmalar yapan, 2014 yılından bugüne açılan okuma yazma kurslarıyla da kadınların okuma öğrenmeleri konusunda çalışmalar yürüten Başkan Fevzi Demirkol, okuma konusunda geçtiğimiz günlerde Annemle Okuyorum projesini hayata geçirmişti.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öztürkmen, Marka Bir Okul Olarak Hizmete Hazırız
Öztürkmen, Marka Bir Okul Olarak Hizmete Hazırız
Oyuncak Ayının İçerisinde Bomba Çıktı
Oyuncak Ayının İçerisinde Bomba Çıktı