Hangi devlet kurumu kaç personel alacak?
Reklam
Reklam

Hangi devlet kurumu kaç personel alacak?

Kamu görevden uzaklaştırmalar sonrası birçok kurum yeni alımlar yapmaya devam ediyor.

27 Ağustos 2016 - 16:10 - Güncelleme: 27 Ağustos 2016 - 16:28

Son olarak Sağlık Bakanlığına 20 bin özel harekata 10 bin kişi alınacağı açıklandı. Yeni alımlarla kamuya alınacak personel sayısı 50 bini bulacak.

Kamu kurumlarında bir yandan darbe girişimi sonrasındaki görevden almalar devam ederken bir yandan da alımlar gerçekleşiyor. Yapılan duyurulara göre en çok alım İçişleri, Adalet ve Milli Eğitim bakanlıklarında gerçekleşecek. En son Sağlık Bakanı Recep Akdağ 20 bine yakın personel istihdam edeceklerini duyurmuştu. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise 10 bin polis alımı yapılacağını daha önce açıkladı.

10 BİN ÖZEL HAREKAT

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş' un yaptığı açıklamaya göre 9 bin bay, bin bayan olmak üzere 10 bin polis daha alınacak. Bu seferki alım özel harekat branşında gerçekleşecek. Polis özel harekat alımları şartlarına göre en az lise veya dengi okullardan mezun olmak ve askerliğini tamamlamış olmak gerekiyor. KPSS şartı aranmayacak. 28 yaşından gün almamış ve askerlik terhis tarihinden itibaren 36 aydan fazla süre geçmemiş olması gerekiyor. Net bir başvuru tarihi bulunmasa da personel alım ilanının kısa bir sürede yayımlanacağı belirtildi.

BTK'YA BİLİŞİM UZMANI

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ise çeşitli birimlerde görevlendirmek üzere 45 uzman yardımcısı alacağını duyurdu. Burada ise KPSS' den 70 puan alma şartı getirildi. Alımlar, sosyal bilimler, hukuk ve mühendislik alanlarında ilgili bölümlerden yapılacak. Başvurular 31 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında kurumun internet sitesinden yapılacak.

ATAMALAR 10 EKİMDE

Milli Eğitim Bakanlığı ilk etapta 15 bin sözleşmeli öğretmen alacağını duyurmuştu. Bununla ilgili başvurular 11 ağustosta sona ermişti. Yeni eğitim dönemi için KPSS sonucuna göre ve sözlü sınavla alınacak olan 15 bin sözleşmeli öğretmenin atamaları ise 10 Ekim 'de yapılacak.

3 BİN HAKİM VE SAVCI

Adalet Bakanlığı'ndan yapılan duyuruda ise, 3 bin hakim ve savcı adayı alınacağı bildirildi. Başvurular, 11 - 20 Ekim 2016 tarihleri arasında bireysel olarak internet aracılığıyla veya ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla elektronik ortamda alınacak.

20 BİN SAĞLIK ÇALIŞANI

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Eylül ayına yetiştiremeyebiliriz ama bu sene sonuna kadar 20 bine yakın sağlık personelini inşallah göreve başlatacağız. Bunların önemli bir bölümü bizim 4924 sözleşmelisi dediğimiz sözleşmeliler olacak. 20 bine yakın da personel istihdam edeceğiz" açıklamasını yapmıştı.

2 BİN 371 PERSONEL

Adalet Bakanlığı zabıt katibi, mübaşir, teknisyen, kaloriferci, şoför ve aşçı kadroları için 2 bin 371 personel alınacak. Bunlardan adli ve idari yargıda görevlendirmek üzere 2 bin 161'i sözleşmeli, 210 ise kadrolu olarak istihdam edilecek. 22 ağustosta başlayan başvurular 5 eylülde sona erecek. KPSS puan barajı ise 70.

Patron maaşına stajyer aranıyor

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ), 88 personel alacak. Bunların 25'i asistan, 63'ü stajyer hava trafik kontrolörü olacak. Başvurular, 29 Ağustos-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Adayların KPSSP3'ten en az 70 puan almış olması gerekiyor. Başvurular, şahsen veya posta yoluyla yapılacak. DHMİ'de stajyer hava trafik kontrolörünün maaşı 4 bin 500 lira.

 

.

Kaynak: Güneş

YORUMLAR

 • 13 Yorum
 • Mehmet Alpay (Sorkanli)
  2 ay önce
  Trump u şişiriyoruz bakalım görelim derim, unutmayalım ki obama da gelmeden evvel Barak hüseyin obama idi, vesselâm..
 • perihan
  2 ay önce
  Çok güzel kaleme alinmiş tebrikler
 • MUSA ÇELİK
  2 ay önce
  YAZARI TEBRİK EDERİM DOGRU TESPİTLER
 • Abdurrahman oncel
  2 ay önce
  Guzel yazı tebrik
 • Ebubekir GENC
  2 ay önce
  Yazarımız konuyu derinlemesine ayrıntılı olarak ele almış
 • Aziz bulut
  2 ay önce
  Güzel yazı tebrikler baskan
 • r.fırat özcan
  2 ay önce
  memlekette rusya abd ve türkiye üçlüsünü aynı kefeye koyan bir zihniyet bana biraz islama aykırı grldi ama yazarın dogruluk payı oldukça yuksek
 • bayram ercan
  2 ay önce
  türküye tek vücut oldukça kimse bizleri yıkamaz
 • Sorkanlı AliNebo
  2 ay önce
  şu an için ş.urfada yetişen bagımsız ideolojik devlet ve vatan milliyetçisi bu gençler vatansever lik ilkesini ülkücülerden alacagına benzer
 • Aydanur Tapşık
  2 ay önce
  Dilinize saglık başkanım
 • Mehmet Emin YURDAKUL
  2 ay önce
  kaleminize sağlık.
 • omer ozcan
  2 ay önce
  Çok iyi ş.urfa da kendini kanıtlamak isteyen bir kitle mevcut var
 • abdullah polat
  2 ay önce
  Maşallah en başta içimden bu nediyor acaba geçmedi değil fakat mantıklı düşününce adam haklı galiba ama bunu zaman gösterecek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haliliye voleybol takımı, kentin gözdesi oldu
Haliliye voleybol takımı, kentin gözdesi oldu
Muhammet Taşcılar serbest bırakıldı
Muhammet Taşcılar serbest bırakıldı