Harran’da Teknik İşbirliği

Harran'da Teknik İşbirliği

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Teknik İşbirliği Projesini kapsamında Şanlıurfa’nın Harran ilçesi Minare köyünde köylülerle bir toplantı yapıldı.

28 Kasım 2018 - 11:16 - Güncelleme: 29 Kasım 2018 - 21:04

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ile Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Daire Başkanlığı arasında ortaklaşa ‘Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Teknik İşbirliği Projesini’ kapsamında pilot il olarak Eskişehir ve Şanlıurfa seçilmiştir. Proje kapsamında Şanlıurfa’nın Harran ilçesi Minare köyünde köylülerle bir toplantı yapıldı.

Proje kapsamında, çiftçilerin ve kırsal toplumların güncel ihtiyaçlarına cevap verilip, danışmanlık hizmetlerinin geliştirilmesi ve tarımsal yayımın güçlendirilmesine yönelik ulusal bir strateji oluşturulması hedefleniyor.

Tarımsal yayım hizmetlerini desteklemek ve kadın merkezli yayım faaliyetlerini de içeren yeni tarımsal danışmanlık hizmetlerinin geliştirileceğini söyleyen Proje koordinatörü Prof. Dr Cemal Talug, “ Bu teknik iş projesi sayesinde Türkiye’ de yayın ve danışmanlık hizmetlerinin güçlendirilmesini sağlayacağız. Bu projeyle,çalışan yayın personellerin kapasitelerini artırılacak ve çeşitli faaliyetler düzenlenerek danışma ve guruplar kuracağız. Bu guruplar sayesinde çiftçilerinde kapasitelerini artıracağız. Bilgiye ve teknolojiye olan ilgiyi arttırıp, kırsaldaki kadınların ekonomik ve sosyal olarak günlendirilmesine yönelik olarak faaliyetler gerçekleştireceğiz. Ayrıca,tarımsal bilgi sağlayıcıları ile çiftçiler arasında daha etkili iletişim kanalları kurulması amacıyla danışmanlık destekleri geliştirilmesini sağlayacağız.” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • urfalı
    4 ay önce
    umarım harran da tarım gelişir sayın hocamız cemal beye ve yetkililere teşekkürler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu