Harran’daki Jandarma Olayının Ayrıntıları Ortaya Çıktı

Harran'daki Jandarma Olayının Ayrıntıları Ortaya Çıktı

Şanlıurfa Harran Aydınlar Mahallesinde 3 astsubay ve 2 jandarma erini darp edip edilmesi ile ilgili AK Parti Harran ilçe başkanı Mahmut Özyavuz açıklamalarda bulundu

27 Nisan 2018 - 16:09 - Güncelleme: 27 Nisan 2018 - 21:03

Şanlıurfa’nın Harran İlçesinde AK Parti İlçe Başkanı Mahmut Özyavuz’un banka kredisi çekerek aldığı tapulu arazisi, daha önce bu araziyi yok pahasına satın almak isteyen kişiler tarafından işgal edildi. Tarlayı sürmek isteyen traktör sürücüsü ile 3 astsubay ve 2 jandarma erini darp edip, traktöre de zarar veren biri avukat toplam 13 işgalci jandarma tarafından gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Şanlıurfa Harran ilçesinin Aydınlar Mahallesinde, bir süre önce tarlasını satmak isteyen Emrah Çıtırık’tan arazisini bankadan kredi çekerek alan AK Parti Harran İlçe Başkanı Mahmut Özyavuz, tarlasını sürdürmek için Sabri Ekinci’yi görevlendirdi. Traktörle tarlaya giden Sabri Ekinci, burada bu tarlayı daha önce satın almak isteyen bir grubun saldırısına uğradı. Saldırganlar traktöre zarar verirken, sürücüsü 55 yaşındaki Sabri Ekinci’yi de darp etti.

Olayın büyümesi üzerine jandarma ihbar üzerine tarlaya gelerek işgalcilere engel olmak istedi. Ancak söz konusu kişiler işgallerini sürdürmekte direnince jandarma tarafından yakalanarak, gözaltına alındılar. İlgalciler, traktör sürücüsünün yanı sıra 3 astsubay ile 2 jandarma erini  de darp ettiler. Darp olayı Şanlıurfa Devlet Hastanesi’nden verilen darp raporu ile de belgelendi.Jandarma olay yerinde aralarında bir de avukatın bulunduğu 12 kişiyi yakalayarak gözaltına aldı.

MAHMUT ÖZYAVUZ’UN SÖZLERİ

Konuyla ilgili bilgi veren AK Parti Harran İlçe Başkanı Mahmut Özyavuz, Aydınlar Mahallesi’ndeki tarlayı bankadan kredi çekip, sahibine ücretini ödeyerek satın aldığını belirterek, “Tapu ortada iken söz konusu kişilerin tarlamı işgal etmesi karşısında güvenlik güçlerimiz ihbar üzerine olay yerine gitmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yaşıyoruz. Adaletin kestiği parmak acımaz. Biz burada bir tatsızlık yaşanmaması için elimizden geleni yaptık. Ben AK Parti ilçe başkanı olarak değil, sade bir vatandaş olarak hakkımı aramaya devam edeceğim. Söz konusu kişilerden şikayetçiyim” dedi.

İşgalcilerin yasa dışı bir iş yapmakla kalmayıp, kendi şahsı ve partisi hakkında da aleyhte propaganda yaptığını belirten Mahmut Özyavuz, “Amaç şahsıma ve partime zarar vermektir. Ama biz belgelerle konuşuyoruz. Mağdur edilmeme rağmen, işgalci kişiler ben sanki nüfus kullanarak insanların elinden tapulu arazilerini almışım gibi propaganda yaparak, ikinci bir suç işlemişlerdir. Tapumuz elimizde. Ödediğimiz para belgeli. Ayrıca darp ettikleri traktör şoförümüzün devletimizin hastanesinden belgesi mevcut. İşgal sırasında çekilmiş fotoğraflar ve videolar elimizde. Biz bu belgelerle adalet önünde hakkımızı aramaya devam edeceğiz” diye konuştu.Haktan ve adaletten yana kimliği, saygınlığı herkesçe bilinen AK Parti Harran İlçe Başkanı Mahmut Özyavuz, konunun yargıya intikal ettiğini, bu nedenle fazla konuşmak istemediğini, en doğru kararı adaletin vereceğini sözlerine ekledi.

2018/04/2018-04-27-16-19-47.jpg
2018/04/2018-04-27-16-19-48.jpg
2018/04/2018-04-27-16-19-51.jpg
2018/04/2018-04-27-16-19-52.jpg
2018/04/2018-04-27-16-19-53.jpg
2018/04/2018-04-27-16-19-54.jpg

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Urfalı vatandaş.
  1 yıl önce
  Askere,polise el kalkmaz.Urfa da böyle şeyler olmaz,olmaması lazım.Demekki orda jandarmaya mukavamet olmuşki onlarda etkisiz hale getirmeye çalışmışlar.Tabi durumu bilmiyoruz.ALLAH ın izniyle İNŞALLAH bu olay kazasız belasız sonuçlanır hak sahibi olan hakkına kazasız belasız kavuşsun.Dileğimiz bu.
 • Canbey
  1 yıl önce
  Kimi kandırıyorsunuz ya haberleri gördük akp oldunuz diye Herşeyi alacagınımı sanyorsunuz yok çete asubay bilmem erleri dövmüşte insanları aptal yerinme koyuyorsunuz kusura bakmayın haberleri izleyen türkiye aptal değildir gidin bu hikayeleri nasredin hoca diye çocuklara anlatn siz
 • ovadan biri
  1 yıl önce
  oldu gel askerime vurmaya çalış, mukavemet göster, eşkiyalık yap.. sonra asker vurmaz de... asker yasal olan tüm haklarını kullanarak gerekirse silah bile kullanır.... arap ovasına da ayrıcalık yok
 • Urfalı Babos
  1 yıl önce
  ne olursa olsun sen askersın vurmaya hakkın yoq Kardesım
 • Etki-Tepki
  1 yıl önce
  Neye hakkı var bir söyle bakalım çok bilmiş keko
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Murat Yalçınkaya Avrupa Şampiyonu Oldu
Murat Yalçınkaya Avrupa Şampiyonu Oldu
Alin Tosca Gazişehir Gaziantep'te
Alin Tosca Gazişehir Gaziantep'te